Designeri » I-K » Floral Acvatic « Grupuri

L'eau d'Issey Issey Miyake de dama

ozonic
acvatic
L'eau d'Issey Issey Miyake de dama Imagini L'eau d'Issey Issey Miyake de dama Imagini L'eau d'Issey Issey Miyake de dama Imagini L'eau d'Issey Issey Miyake de dama Imagini L'eau d'Issey Issey Miyake de dama Imagini L'eau d'Issey Issey Miyake de dama Imagini L'eau d'Issey Issey Miyake de dama Imagini L'eau d'Issey Issey Miyake de dama Imagini

L'eau d'Issey de Issey Miyake este un parfum Floral Acvatic de dama. L'eau d'Issey a fost lansat in 1992. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt ciclama, apa de trandafiri, pepene, frezie, lotus, trandafir si calona; notele de mijloc sunt garoafa, crin, bujor de apa si lacramioare; Notele de baza sunt lemne exotice, tuberoza, ambra, lemn de santal, mosc, osmanthus si cedru.

ciclama apa de trandafiri pepene frezie lotus trandafir calona

garoafa crin bujor de apa lacramioare

lemne exotice tuberoza ambra lemn de santal mosc osmanthus cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'eau d'Issey by Issey Miyake.

Jasmin

L'eau d'Issey Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Ne-am iubit din primul moment in care ne-am atins,pe pielea mea Odiseea isi imprastia efectiv versurile in toate cele patru zari,eu asa l-am perceput L'eau d'Issey,Odiseea proaspata ce mi punea un zambet pe fata in fiecare zi.A fost al doilea parfum 'bun' din viata mea,primit de la o matusa draguta.Era atat de proaspat si de racoritor si jur ca avea longevitate enorma ,siaj nu mai zic,stateam in ultimele banci la scoala si intreba diriga care s- a parfumat inainte de ora,ca mirosea a lamai(asa percepea atunci ea!) si stiu sigur ca de la mine venea pentru ca eu eram parfumata si un coleg de-al meu cu XS Paco Rabanne.De atunci,1997,il tot cumpar,am cateva mainstream ce nu-mi lipsesc niciodata din garderoba.L'eau d'Issey nu este un parfum deosebit,sau senzational,este un parfum recomandat pentru vara,pentru arsita ,pentru ca te face sa te simti bine,pentru ca mie cel putin imi face ziua mai frumoasa.Recomand mai ales pentru fetele tinere,studente,eleve,nu e nici foarte piperat ca pret...lasati Alien,Angel pentru femei si achizitionati-va ceva potrivit varstei,suav si proaspat,e timp si pentru celelalte,asa se duce de repede adolescenta si asa de mult va fi regretata,acum cand duc L'eau d'Issey la nas imi revin atatea amintiri pierdute printre probleme si durere...il iubesc si pentru ca imi aduce aminte de tot ce-a fost frumos,de niste timpuri ce nu se vor mai intoarce...vreodata!

Mauerbluemchen
Mauerbluemchen

Un parfum complex care pe pielea mea este schimbator. Este bine structurata piramida olfacitva. Mi-a trebuit mult timp pana sa ma decid sa il cumpar din cauza ca imediat dupa pulverizare mi se parea asa greu ciudat un miros de naftalina si ma stergeam repede cu servetele umede si faceam orice sa dipara mirosul, insa intr-o zi am avut rabdare si bine am facut intrucat in cateva minute mi s-a schimbat complet parerea si chiar daca am facut dus si am inotat ziua aceea aroma a persistat si m-a incantat pana seara. Chiar am descoperit ca se aseamana bine cu un parfum care l-am iubit de mica insa mamei nu i-a placut si nu mi l-a cumparat.Era singurul parfum care i-a displacut pana cand l-a testat pe acesta de la Miyake :).
Mariadid descrie bine acest parfum, insa pe pielea mea persista foarte mult timp. Insa pot spune ca iti terbuie o anumita stare de spirit sa il porti intrucat azi imi pare fresh maine simt ca mi-am lipit un crin si o bucata de pepene galben de nas ;)

1992 a fost un an bun pentru parfumerie. Moda parfumurilor grele ale anilor `80 s-a clatinat din temelii odata cu aparitia a doua parfumuri revolutionare care aveau sa traseze directii noi: Angel si L`Eau d`Issey. Primul, un gurmand cum nu s-a mai vazut, al doilea un acvatic reavan si modern care, cel putin pana la aparitia lui Light Blue D&G avea sa ramana un favorit in randul tinerelor pentru zilele calde de vara.

L`Eau d`Issey contine multe note florale delicate gen lotus, frezie, lacramioare, dar adevarata sa parte acvatica provine de la nota calone care imbraca buchetul intr-un ton cristalin si acopera florile cu roua. E o nota de sinteza cu miros marin si putin fructat, ca de pepene. Mi-a placut enorm in adolescenta insa nu l-am avut din pacate niciodata. Este foarte feminin si incarcat cu optimism, curat si varatic. Azi imi transmite o oarecare nostalgie cand il inspir. Poate va fi candva al meu...

Parfumul are un miros frumos, floral-acvatic. Miroase a pepene galben, lotus, note marine, iar dupa ce se aseaza pe piele, are si o nota usor pudrata. Nu are siaj extrem de mare, iar persistenta este moderata, insa pentru vara este foarte fain. Nota mea 5/10

L'eau d'Issey by Issey Miyake 3.65 out of 5 based on 22 ratings and 4 user reviews

NORDSTROM.com
Eau De Toilette 0.25oz
Issey Miyake L'Eau d'Issey Eau de Toilette Rollerball, 0.25 oz
Issey Miyake L'Eau d'Issey Eau de Toilette Rollerball, 0.25 oz
Eau De Toilette 2.5oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Blue Pour Homme eau de toilette tester for men 2.5 oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Blue Pour Homme eau de toilette for men 4.2 oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Blue Pour Homme eau de toilette for men 4.2 oz
Eau De Toilette 2.5oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Blue Pour Homme Fraiche eau de toilette for men 2.5 oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey eau de toilette for women 1.7 oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey eau de toilette for women 1.7 oz
Aftershave 3.3oz
L'eau D'issey issey Miyake After Shave Balm by Issey Miyake, 3.3 oz After Shave Balm unboxed for Men
Eau De Toilette 1.4oz
L'eau D'issey issey Miyake Cologne by Issey Miyake, 1.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Issey Miyake L'Eau D'Issey eau de toilette tester for women 3.3 oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey eau de toilette tester for women 3.3 oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Blue Pour Homme eau de toilette for men 2.5 oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Blue Pour Homme eau de toilette for men 2.5 oz
Eau De Toilette 4.2oz
L'eau D'issey issey Miyake Cologne by Issey Miyake, 4.2 oz Eau De Toilette Spray Tester for Men
Issey Miyake L'Eau D'Issey Summer Edition 2013 eau de toilette for women 3.3 oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Summer Edition 2013 eau de toilette for women 3.3 oz
Eau De Toilette 3.3oz
L'eau D'issey Summer by Issey Miyake EDT Spray 3.3 oz Edition 2014 Unboxed for Women
Issey Miyake L'Eau D'Issey Summer Edition 2010 eau de toilette for women 3.3 oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Summer Edition 2010 eau de toilette for women 3.3 oz
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 4.2 oz Tester for Men
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 4.2 oz Tester for Men
Eau De Parfum 0.8oz
L'eau D'issey issey Miyake Perfume by Issey Miyake, .8 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Toilette 2.5oz
L'eau D'issey issey Miyake Cologne by Issey Miyake, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Men
Gift Set 7oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Gift Set VII. Eau De Toilette 1,7 oz Body Milk 2,5 oz Shower Gel 1 oz
Gift Set 7oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Gift Set XXIII. Eau De Toilette 1,7 oz Body Lotion 1,7 oz Shower Cream 1,7 oz
Eau De Toilette 1.6oz
L'eau D'issey issey Miyake Perfume by Issey Miyake, 1.6 oz Eau De Toilette Spray for Women
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 2.5 oz for Men
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 2.5 oz for Men
Eau De Toilette 3.4oz
L'eau D'issey issey Miyake Perfume by Issey Miyake, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 1.6 oz for Women
Eau De Toilette 0.8oz
Issey Miyake L'Eau d'Issey 0.8 oz Eau de Toilette Spray
Issey Miyake L'Eau d'Issey 0.8 oz Eau de Toilette Spray
Aftershave 3.4oz
L'eau D'issey issey Miyake After Shave Balm by Issey Miyake, 3.4 oz After Shave Balm for Men
L'eau D'issey Summer by Issey Miyake EDT Spray 3.3 oz Edition 2013 for Women
L'eau D'issey Summer by Issey Miyake EDT Spray 3.3 oz Edition 2013 for Women
Gift Set 4oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Gift Set XIX. Eau De Toilette 3,4 oz Body Lotion 2,5 oz Shower Cream 1,7 oz
Gift Set 4.2oz
L'eau D'issey issey Miyake Gift Set by Issey Miyake Gift Set for Men Includes 4.2 oz Eau De Toilette Spray 2.5 oz Shower Gel
Eau De Toilette 4.2oz
L'eau D'issey Yuzu Cologne by Issey Miyake, 4.2 oz Eau De Toilette Spray for Men
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 4.2 oz for Men
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 4.2 oz for Men
Eau De Toilette 4.2oz
L'eau D'issey issey Miyake Cologne by Issey Miyake, 4.2 oz Eau De Toilette Spray for Men
Eau De Toilette 3.3oz
L'eau D'issey issey Miyake Perfume by Issey Miyake, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Toilette 0.84oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Eau De Toilette Spray Limited Edition 25ml 0.84oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Eau De Toilette Spray Limited Edition 25ml 0.84oz
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 3.3 oz for Women
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 3.3 oz for Women
Eau De Toilette 6.8oz
L'eau D'issey issey Miyake Cologne by Issey Miyake, 6.8 oz Eau De Toilette Spray for Men
Issey Miyake L'Eau D'Issey Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
Gift Set 4.2oz
L'eau D'issey issey Miyake Gift Set by Issey Miyake Gift Set for Men Includes 4.2 oz Eau De Toilette Spray 3.4 oz After Shave Balm
Issey Miyake L'Eau d'Issey 1.6 oz Eau de Toilette Spray
Issey Miyake L'Eau d'Issey 1.6 oz Eau de Toilette Spray
Macys.com
Issey Miyake L'Eau d'Issey Eau de Toilette 1.7 oz
Issey Miyake L'Eau d'Issey Eau de Toilette 1.7 oz
Gift Set 1.6oz
Issey Miyake L'Eau D'Issey Coffret Eau De Toilette Spray 50ml 1.6oz Shower Gel 75ml 2.5oz 2pcs
Eau De Toilette 6.7oz
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 6.7 oz for Men
L'eau D'issey by Issey Miyake EDT Spray 6.7 oz for Men

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Issey Miyake L'eau d'Issey fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Issey Miyake L'eau d'Issey, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'eau d'Issey dupa Issey Miyake. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'eau d'Issey de Issey Miyake reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Armani Sensi Kenzo L'Eau par Kenzo Guerlain Samsara Eau de Parfum Cerruti 1881 Calvin Klein Truth Davidoff Cool Water Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Paco Rabanne Ultraviolet Amouage Amouage Lyric Woman Cacharel Eau de Eden Thierry Mugler Angel Lancome Magie Noire Christian Dior Dior Addict Lacoste Lacoste Pour Femme Juliette Has A Gun Lady Vengeance Givenchy Hot Couture Gucci Gucci Rush Bvlgari BLV Jean Paul Gaultier Classique Dolce&Gabbana The One