Designeri » I-K » Oriental « Grupuri

Rausch J.F. Schwarzlose Berlin unisex

Rausch J.F. Schwarzlose Berlin unisex

oud
Rausch J.F. Schwarzlose Berlin unisex Imagini

Rausch de J.F. Schwarzlose Berlin este un parfum Oriental unisex. Rausch a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Veronique Nyberg. Parfumul prezinta ulei Cypriol sau Nagarmotha, paciuli, Lemn de Agar(Oud), ambra, lemn de santal si vanilie.

ulei Cypriol sau Nagarmotha paciuli Lemn de Agar(Oud) ambra lemn de santal vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rausch by J.F. Schwarzlose Berlin.

Kalemat Black

Rausch Recenziile parfumurilor

myeluveitie
myeluveitie

Nu știu de ce, dar aplicat pe piele nu mai miroase atât de bine ca în mostră. Îmi lasă impresia că are niște ingrediente care nu se "pupă". Se poate să fie oudul în combinație cu celelalte note (am observat că PH_ul meu nu redă prea frumos acest lemn, în cele mai multe cazuri). Oricum, în ansamblu, parfumul e frumos, cu mult tutun, vanilie, ambră și patchouli. De asemenea, nu știu cum se comportă pe pielea unui bărbat, voi testa, însă pe mine este foarte dulce, destul de feminin. Siaj și longevitate foarte mari.

dana22
dana22

Ambra, tutun, paciuli, oud...wow, wow, wow...intens, ravasitor, parfum pentru macho men.

Cezar1988
Cezar1988

Pentru mine Rausch este cel mai bestial parfum pe baza de oud la momentul actual. Da, chiar si peste Xerjoff Zafar. Este un parfum masculin foarte misterios, intunecat si foarte sexy. Nu pot sa nu zambesc cand il aplic pe piele. Da, ar sta foarte bine unui macho :) din fericire pentru mine, nota de vanilie nu prea se simte in comparatie cu cea din Trance. Dupa o gramada de dezamagiri (Boadicea The Victorious Nemer, Roja Parfums Amber Aoud, Montale Aoud Night, Francis Kurkdjian Oud etc.) si un Black Afgano care a devenit victima propriului succes, se pare ca am gasit in sfarsit un oud care se merita achizitionat. A new star is born !!!

O la la, dar ce parfum de macho! Eu am Trance de la ei, tot cu oud dar in amestec cu un trandafir zaharos pe care il pot purta si eu cateodata, insa de obicei il foloseste sotul meu pe care oudul miroase foarte apetisant.

De fapt noi am testat anul trecut in paralel Rausch cu Trance si lui i-a placut Rausch mai mult, mie in schimb mi-a suras Trance, asa ca Trance am luat :D (din privilegiile de a trece drept "nasul" familiei, mi s-a acordat intaietate).

Ideea e ca, daca iti place enorm oudul le poti lua teoretic pe amandoua fiindca nu gresesti.
Mai demult am detestat oudul ca pe nicio alta nota, mi s-a parut ceva absolut ucigator si de nesuportat, o nota polarizanta, asta pana…..am testat Trance, apoi Black Afgano, Creed Royal Oud si mai cateva. Ah, Pres de Toi de la Rancé are la fel un oud splendid.

Acum ma atrage oudul, iar Rauch deobordeaza de un oud senzational. Oriental-lemnos, radiaza puternic, cu subtonuri verzi foarte proaspete. Este un parfum absolut masculin, care se aseaza divin pe piele. Nici nu e nevoie mai mult de o pulverizare pe gat, il vei simti toata ziua. Eu consider ca e bine sa-l aplici cu mana usoara. Nu de alta, dar vrei sa-ti vina barbatul diseara acasa, nu?!

Rausch by J.F. Schwarzlose Berlin 4.67 out of 5 based on 7 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre J.F. Schwarzlose Berlin Rausch fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre J.F. Schwarzlose Berlin Rausch, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rausch dupa J.F. Schwarzlose Berlin. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rausch de J.F. Schwarzlose Berlin reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Frederic Malle Musc Ravageur By Kilian Back to Black Christian Dior Dior Homme Intense J.F. Schwarzlose Berlin Fetisch Amouage Memoir Woman Tauerville Vanilla Flash Frederic Malle Portrait of a Lady Puredistance M Byredo Bal d'Afrique Profumum Roma Battito d`Ali Serge Lutens Fille en Aiguilles Hermes Terre d'Hermes Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Penhaligon`s Artemisia J.F. Schwarzlose Berlin Trance Masque Russian Tea Jul et Mad Paris Néa Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe James Heeley Bubblegum Chic