Designeri » I-K » Oriental « Grupuri

Trance J.F. Schwarzlose Berlin unisex

oud
ierbos
Trance J.F. Schwarzlose Berlin unisex Imagini

Trance de J.F. Schwarzlose Berlin este un parfum Oriental unisex. Trance a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Veronique Nyberg. Parfumul prezinta trandafir turcesc, Lemn de Agar(Oud), labdanum si pelin.

trandafir turcesc Lemn de Agar(Oud) labdanum pelin

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Trance by J.F. Schwarzlose Berlin.

Terryfic Oud

Trance Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Iata si un trandafir pe care sa il port cu placere! Nu e lasat sa devina dulce, nu miroase a dulceata de trandafiri si nu te sufoca. Aoud-ul nu e medicamentos, dar cel mai mult imi place tenta pe care o da pelinul. Nu m-am uitat pe note sa vad ce contine cand l-am testat si m-am tot gandit ca poate are o vaga aroma de tutun sau de piele intoarsa, facandu-l perfect purtabil si de un barbat. Imi aduce putin aminte de More than words, numai ca cel de fata nu este atat de dulce.
Imi place foarte tare!
Siaj si longevitate foarte bune!

dana22
dana22

Duet trandafir-oud iesit din tipare..wow...hipnotizant.
Nu mi se pare ca ar semana cu Terryfic oud...acolo domina fructele rosii si un oud medicamentos.

sigrid
sigrid

Dupa primul puf am zis cirese si bere neagra ! Dulceata si amareala! Stiind ca e o combinatie mortala pentru stomac, am zis ca nu are ce cauta nici in parfumerie! Asta a durat ( si durut) putin, chiar foarte putin!
Desi nu s-au lasat duse nici dulceata si nici amareala ( influenta pelinului?!) a rezultat in cateva minute un miros glorios si clar, intocmai ca un salut nemtesc, executat cu mana la cascheta. E un parfum cu notele aliniate corect,soldateste, avand in linia intai oud si trandafir iar in linia a doua, pelin si labdanum.
Patru note mari si tari, pe care te poti baza cand vrei un parfum oriental , cu un oud “europenizat” in mare masura . Si cu o dulceata innebunitoare de trandafir atat de pregnanta incat devine clar second skin( dar nu skin scent pentru ca e la polul opus) .
Marturisesc un entuziasm efervescent pentru acest parfum “licorizant” , caruia trecerea timpului ii confera o pleiada de note woody, fructate, rasinos afumate….
Cred ca autoarea lui ( care, sa retinem, a dat o editie limitata la Jaipur Bracelet dar si Guess sau Jimmy Choo) l-a creat in joaca si legata la ochi, amestecand cam tot ce mai ramasese prin eprubete de la creatiile anterioare. Asa cred ca se explica prezenta aceluiasi trandafir ca in Tresor in love sau mainstreamul bling bling( dar fain) din Jimmy Choo .
De parfum care sa ma cucereasca in primele 2 minute nu prea am mai avut parte in ultima vreme asa ca pentru talentul lui, de la mine are 3 de DA!

Trance este un parfum oriental, unde intalnim duetul trandafir-oud. Nu este insa un parfum greu sau prea masculin, ci este piperat, cristalin, jucaus si roz, deci intepator. Siajul si persistenta sunt foarte bune, asa cama incanta. Nota mea: 7/10

Parfumurile casei J.F. Schwarzlose Berlin pe care le avem in sfarsit in baza de date sunt noi, insa compania dateaza de pe la sfarsitul sec. 19, fiind o afacere transmisa din tata in fiu. Pe vremuri au scos cateva hituri care s-au bucurat de oarece notorietate atat in Germania cat si in restul Europei, precum Finale sau IA-33, parfumuri aparute in vremea celui de-al 2-lea Razboi Mondial.
Desi casa a rezistat stoinic in cele doua razboaie, s-a prabusit pe la sfarsitul anilor 1970, insa, din fericire, in 2012 s-a renascut din propria cenusa si se pare ca e mai actuala, mai ancorata in cerintele prezentului si mai inovatoare ca niciodata. Asta pentru ca, cele 4 noi parfumuri au fost programate din fasa sa faca ravagii printre cei mai pretentiosi parfumofili.

Noul cvartet este inspirat din viata artistica, respectiv anumite cluburi din Berlin.
Trance e favoritul meu, si cu toate ca prezinta o doza substantiala de oud - nota de care fug (uite si rima :)), el se lipeste de petalele unui trandafir ROZ, imens si foarte sexy, producand un efect hipnotizant care m-a fermecat din start. Un nume mai bun ca Trance nici nu putea primi.

Am mai vazut si admirat juxtapuneri asemanatoare de trandafir&oud, primul care-mi vine in minte e Noir de Noir de Tom Ford, insa spre deosebire de opulentul si catifelatul Noir, Trance danseaza in lumina cruda a zilei. Oudul si trandafirul din el sunt infuzate de lumina, claritate si puritate. E cristalin. Cred ca si pelinul are un rol aici. Are si o dulceata speciala, care-i pune perfect in balanta latura masculina cu cea feminina. Notele produc in timp un efect dulce dar vag, ca memoria unei gustari savuroase.

Are una din cele mai lungi trene olfactive, bate lejer de la 2 metri, dar, cum spuneam, nu-ti ia aerul nici tie nici celor din jur. Vei cadea intr-o "Transa" placuta ore in sir purtandu-l. Un drog sub forma de parfum.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre J.F. Schwarzlose Berlin Trance fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre J.F. Schwarzlose Berlin Trance, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Trance dupa J.F. Schwarzlose Berlin. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Trance de J.F. Schwarzlose Berlin reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Chergui Xerjoff Bouquet Ideale Keiko Mecheri Attar de Roses Byredo Bal d'Afrique Puredistance Opardu Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Tom Ford Noir de Noir Xerjoff Lira Frederic Malle Iris Poudre Xerjoff 1888 Serge Lutens Fourreau Noir The Different Company Sublime Balkiss Chanel Chance Eau Fraiche Amouage Amouage Lyric Woman Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Guerlain Mon Precieux Nectar Diptyque Philosykos J.F. Schwarzlose Berlin Fetisch Juliette Has A Gun Lady Vengeance Boadicea the Victorious Ardent