Designeri » I-K » Floral Verde « Grupuri

Silences Jacomo de dama

Silences Jacomo de dama

Silences Jacomo de dama Imagini Silences Jacomo de dama Imagini Silences Jacomo de dama Imagini Silences Jacomo de dama Imagini

Silences de Jacomo este un parfum Floral Verde de dama. Silences a fost lansat in 1978. Silences a fost creat de Gerard Goupy si Jean-Claude Niel. Notele de varf sunt floare de portocal, galbanum, bergamot, lamaie, note verzi si cassia; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, narcisa, zambila, trandafir si lacramioare; Notele de baza sunt vetiver, mosc, lemn de santal, lichen, cedru si ambretta (nalba de mosc).

floare de portocal galbanum bergamot lamaie note verzi cassia

stanjenel iasomie narcisa zambila trandafir lacramioare

vetiver mosc lemn de santal lichen cedru ambretta (nalba de mosc)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Silences by Jacomo.

Silences Recenziile parfumurilor

Un parfum care se vrea a fi floral-verde, dar este defapt un chypre aspru si imbacsit, cu ingrediente de foarte proasta calitate. Cica ar semana cu Chanel 19... nici vorba, acela este un parfum superb, rafinat, acesta este vetust, inecacios, batranicios, neaerisit, intr-un cuvant - urat. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 2/10

Elena Helen
Elena Helen

Un parfum verde, cameleonic, este uimitor cum isi schimba nuantele, ai impresia ca te invaluie o padure verde la inceput, dar apoi simti o briza mediteraneana. Se aseaza printr-o efervescenta spumoasa, apoi devine senin si calm. Are un aer vintage de ani 70, se simte galbanum, ai o senzatie de racire la inceput, apoi devine soapy . .Notele verzi le-am simtit la inceput, apoi urmeaza o tacere eleganta dincolo de cuvinte !

Roparfumuri
Roparfumuri

Imi aminteste vag de Eden Cacharel...ma refer la notele verzi si baza lemnoasa - foarte puternice, dure, aici deloc "moi". Dureaza insa mult mai putin, este necesara reimprospatarea dupa cca. 4 ore (in cazul meu) - fiindca pe mine are tendinta sa-si schimbe mirosul, sa devina mult prea tern, artificial.
In mare imi place, nu stiu daca il voi mai lua.. cred ca este un parfum pentru care trebuie sa ai o anumita dispozitie si locul lui este (pentru a fi purtat) exclusiv primavara, toamna..

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jacomo Silences fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jacomo Silences, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Silences dupa Jacomo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Silences de Jacomo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Jasmin Noir Cacharel Eden Jacomo Jacomo for Her Creed Fleurs de Gardenia Thierry Mugler Alien Essence Absolue Gucci Envy Chanel Allure Sensuelle Thierry Mugler Womanity Hermes Eau des Merveilles Moschino Couture! Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Midnight Poison Ralph Lauren Romance Kenzo Parfum d`Ete Cartier Eau de Cartier Concentree Lanvin Marry Me Acqua di Parma Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia Creed Imperial Millesime Moschino Moschino Acqua dell Elba Eau de Parfum Paolina Bonaparte