Designeri » I-K » « Grupuri

Bogart Pour Homme Jacques Bogart de barbati

Bogart Pour Homme Jacques Bogart de barbati

Bogart Pour Homme de Jacques Bogart este un parfum de barbati. Bogart Pour Homme a fost lansat in 2004. Bogart Pour Homme a fost creat de Maurice Roucel si Norbert Bijaoui. Notele de varf sunt lavanda si bergamot; notele de mijloc sunt floare de portocal, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt boabe de tonka, paciuli, mosc, lichen si cedru.

lavanda bergamot

floare de portocal lacramioare trandafir

boabe de tonka paciuli mosc lichen cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bogart Pour Homme by Jacques Bogart.

Bogart Pour Homme Recenziile parfumurilor

Andrei999
Andrei999

Un parfum cumparat blind-buy din cauza pretului ce se dovedeste a fii unul din favoritele mele. La inceput am fost putin neincrezator , deoarece majoritatea spuneau ca se adreseaza publicului matur 30+ , insa am avut un noroc incredibil. Parfumul miroase a patchuli/tonca ( personal eu tedectez un miros de cirese/tutun , nu stiu de ce ) Il recomand cu caldura celor tineri , asta daca il poarta cu o tinuta corespunzatoare. Am primit multe complimente , probabil si din cauza performantei foarte bune , fiind un parfum greu si persistent. 2-3 maxim 4 pufuri sunt de ajuns , poate chiar prea mult 4 ( daca va duceti in locuri aglomerate sa aveti grija , am avut surpriza neplacuta sa iau autobuzul in prima zi in care l-am testat , si am apasat putin cam prea mult pe "tragaci " , tin minte ca 2 persoane tuseau )
Este apreciat si de persoanele tinere , nu face parte din categoria parfumurilor ciudate , este relativ safe pentru blind buy.

Catalin1981
Catalin1981

Un parfum foarte puternic si foarte bun in acelasi timp. La inceput am fost sceptic datorita pretului foarte mic,dar dupa primul puf m-am indragostit de el.Este un parfum dulce pentru barbati,nu pentru baieti.La prima impresie m-a izbit boabele de tonka si paciuli iar apoi au venit restul ingredientelor.Seamana putin cu A*Men Pure Havane.

barza mihai
barza mihai

Un alt parfum cumparat blind(nu este de glumit cu Jacques Bogart),dar care mi-a depasit toate asteptarile.
Este liniar de la un capat la altul,dar pe toata durata calatoriei te insoteste o frumoasa combinatie de cires si tutun dulce(desi nu este listat).
Iar ceea ce era de asteptat de la Jacques Bogart:foarte puternic si de lunga durata.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jacques Bogart Bogart Pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jacques Bogart Bogart Pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bogart Pour Homme dupa Jacques Bogart. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bogart Pour Homme de Jacques Bogart reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Intense Thierry Mugler A*Men Les Parfums de Cuir Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Christian Dior Fahrenheit Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Halloween Halloween Man Rasasi Faqat Lil Rijal Joop! Joop! Homme Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin ScentStory 24 Gold Versace Eros Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Burberry London for Men Jean Paul Gaultier Le Male Thierry Mugler A*Men Pure Havane Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Giorgio Armani Acqua di Gio Thierry Mugler A*Men Givenchy Pi