Designeri » I-K » Chypre « Grupuri

Ellipse Jacques Fath de dama

Ellipse Jacques Fath de dama

Ellipse Jacques Fath de dama Imagini

Ellipse de Jacques Fath este un parfum Chypre de dama. Ellipse a fost lansat in 1972. Parfumul prezinta bergamot, mandarina, thuja, coriandru, pelin, galbanum, pin, ylang-ylang, trandafir, iasomie, stanjenel, caprifoi, nucsoara, vetiver, labdanum, paciuli, cedru, lichen si mosc.

bergamot mandarina thuja coriandru pelin galbanum pin ylang-ylang trandafir iasomie stanjenel caprifoi nucsoara vetiver labdanum paciuli cedru lichen mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ellipse by Jacques Fath.

Ellipse Recenziile parfumurilor

Este un parfum care isi arata varsta (e din 1972), un chypre aspru, intens, creat in stilul vremii respective. Simt muschi, paciuli, ceva note prafoase (nu pudrate!), ceva garoafa, note verzi, poate si lavanda... Este un parfum destul de greu de purtat azi, semanand ca stil si ca miros cu clasicele de la Guerlain. Mie insa imi place, pentru ca eu ma impac bine cu clasicele. Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jacques Fath Ellipse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jacques Fath Ellipse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ellipse dupa Jacques Fath. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ellipse de Jacques Fath reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre
Catherine Deneuve Deneuve Ormonde Jayne Ormonde Woman Roja Dove Unspoken Lanvin Monsieur Lanvin Animale Animale Lancome Sagamore Penhaligon`s Racquets Formula Caesars World Caesars Man Parfums 06130 Lys Farmacia SS. Annunziata Ybris Sinfonia di Note Saveur d'Artichaut Olivina Napa Valley Cielo