Designeri » I-K » Floral Fructat « Grupuri

Bubblegum Chic James Heeley de dama

Bubblegum Chic James Heeley de dama

tuberoza

Bubblegum Chic de James Heeley este un parfum Floral Fructat de dama. Bubblegum Chic a fost lansat in 2011. Parfumul prezinta iasomie, tuberoza, note fructate si mosc.

iasomie tuberoza note fructate mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bubblegum Chic by James Heeley.

Bubblegum Chic Recenziile parfumurilor

Este o tuberoza guresa, extrem de intensa, opulenta, potrivita doar celor care nu sunt slabe de inger!:)) Tuberoza aceasta apare mai intai singura, simt ca parca sunt in ea incorporata, atat de intensa si carnoasa (plina de seva) este! Se amesteca apoi cu ceva iasomie, dar aceasta de simte foarte discret, urmand ca, in cam 20 de minute sa apara fructele , care o indulcesc bine, o rotunjesc, iar parfumul pierde din seriozitatea initiala. Chiar seamana cu o guma de mestecat cu fructe!!! Are un aer tropical intens, aducand ca stil cu Intense Tiare a lui Montale, insa doar ca stil, nu si ca miros. Desi parfumul este deosebit de opulent, siajul este moderat, insa dureaza pe piele o vesnicie! Nota mea: 8/10

Ok, recunosc, am un adevarat fetis pentru florile albe :). Din toate florile de pe lume atrase in sticle de parfum, florile albe gen iasomie, tuberoza, gardenie si frangipani imi produc cele mai mari bucurii olfactive. In orice caz, in ultimele luni am descoperit parfumuri floral-albe mult mai usor si mult mai interesante decat toata parfumurile cu trandafiri testate in ultimii ani. In afara de Lyric Woman Amouage si La Fille de Berlin n-am gasit un trandafir extraordinar, cele doua sunt topul meu. Urmeaza sa incerc Rose de Siwa MDCI si poate voi reveni cu amanunte.

Bubblegum Chic a fost un blind buy. Nu pot spune ca ador riscurile astea, nu-mi place sa iau un parfum scump daca nu l-am testat in prealabil. Dar, aici a intervenit providenta si lucrurile s-au asezat cum nu se putea mai favorabil: parfumeria germana in care l-am ochit isi inchidea activitatea si l-au scos la oferta. Ceva mai mult de jumate de pret, mai precis.

In momentul de fata scriu recenzia dintr-al noualea cer, stau printre stele colorate si norisori roz. Parfumul e PERFECT!!!

Si cand spun perfect zic ca bate Fracas si Carnal Flower. Este la fel de intens ca Fracas si cu o tuberoza mai frumoasa decat Carnal Flower. Nu-mi vine usor sa compromit doua capodopere, dar Bubblegum Chic face mai mult ca cele doua la un loc. E interesant cum mereu apare ceva mai bun, asa-i? Fracas e foarte pretentios, extrem de restrictiv, il porti numai la ocazii speciale, asta e minusul lui, iar Carnal Flower, cu toate ca e superb ca si compozitie, am nesansa sa nu dea prea bine pe mine.

Bubblegum Chic e genial, lasa pe mine o amprenta olfactiva foarte frumoasa, este genul de parfum care stii din prima ca e pentru tine. Cand ma viziteaza mama si ii dau parfumurile sa le incerce alege vreo 3 din toate si zice: astea 3, astea te definesc. Sunt sigura ca data viitoare va introduce si BC printre ele.

Se deschide cu o tuberoza foarte realista. In prima faza seamana un pic cu Carnal Flower, insa acela bate mai mult timp pasul pe loc cu tuberoza. BC prefera sa pulseze permanent si sa aduca in scurt timp peste tuberoza o iasomie dulce. Nota de iasomie ia un pic din pudra si asprimea tuberozei indulcindu-i chipul. Sunt doua tipuri de iasomie aici, Grandiflorum si Sambac, iasomii frumoase, naturale, de calitate. Notelor florale li se adauga in timp un ton fructat delicios, cu iz de guma de mestecat, datorita caruia parfumul se si numeste astfel.

Nu stiu, poate iau eu mai usor totul cu o lingurita de miere, dar daca parfumurile din flori albe nu au un dram de dulceata nu-mi plac. BC are un substrat delicios dozat cu precizie maxima, cat sa ma castige definitiv. E o bomba olfactiva, concentratia fiind de extract de parfum, astfel ca doua pufuri te tin toata ziua.

Stii ca ai facut o alegere buna cand nu-ti mai desprinzi nasul din propria piele, cand il simti pe tine intreaga zi si lumea iti spune ca mirosi fantastic. Bubblegum Chic este pentru mine un astfel de parfum!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre James Heeley Bubblegum Chic fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre James Heeley Bubblegum Chic, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bubblegum Chic dupa James Heeley. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bubblegum Chic de James Heeley reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Frederic Malle En Passant Robert Piguet Alameda Puredistance Opardu Ormonde Jayne Frangipani Serge Lutens Fourreau Noir Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original The Different Company Sublime Balkiss Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Carnal Flower Panouge Isabey La Route d'Emeraude Panouge Isabey Gardenia Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Terry de Gunzburg Ombre Mercure Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin By Kilian Back to Black Amouage Memoir Woman