Designeri » I-K » Floral Fructat « Grupuri

Coccobello James Heeley de dama

acorduri de cocos
ozonic
tropical

Coccobello de James Heeley este un parfum Floral Fructat de dama. Coccobello a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt frunze de palmieri si gardenie; notele de mijloc sunt nuca de cocos, sare de mare si vanilie; Notele de baza sunt cedru de Virginia, rasina benzoica si lemn de santal.

frunze de palmieri gardenie

nuca de cocos sare de mare vanilie

cedru de Virginia rasina benzoica lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Coccobello by James Heeley.

Coccobello Recenziile parfumurilor

tubykap20
tubykap20

De la inceput m-a impresionat placut pana la zambet originalitatea acestei compozitii. Din cultura mea nu foarte vasta in lumea parfumurilor ma gandeam ca va fi ceva gen "lotiune de plaja".
Supriza e insa enorma la Coccobello pt ca iti aduce efectiv gustul de apa de mare si mirosul de piele arsa de soare si proaspat racorita si imbaiata intr-o mare azurie si foarte sarata cum eu am ajuns sa vad doar in Grecia (momentan sper...:) ) Nu am fost curioasa sa vad cum miroase o frunza de palmier dar il cred pe cuvant pe Heeley ca i-a iesit varianta cat mai aproape de natural. Iar surpriza cea mai mare pt mine este fondul sarat care se mentine de la inceput pana la sfarsit si care ma face sa zambesc pt ca nu sunt hotarata daca m-ar lasa sa port acest parfum intr-o zi la plaja sa as ezita. Acum ca s-a mai contopit si s-a mai incalzit pe piele parca apare sfioasa si vanilia,dar cocosul nu l-am gasit deloc in toata "plaja" asta. Nu ma deranjeaza insa,cred ca ma intriga asa mult compozitia ca deja nu mai am rabdare sa vad cum se prezinta nebunia asta in vacanta de anul asta. Cred ca o sa ma distrez cu el! Abia astept!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre James Heeley Coccobello fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre James Heeley Coccobello, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Coccobello dupa James Heeley. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Coccobello de James Heeley reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Victoria`s Secret Very Sexy Now 2006 Campos de Ibiza Higo Cacharel Amor Amor Eau Fraiche 2005 Love Passport Love Passport Entre Filles Saison 2 Jennifer Lopez Sunkissed Glow Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau Fraiche Avon Pink Suede CnR Create Aquarius Coach Coach Poppy Lanvin Marry Me Fiorucci Pin Up I M Juicy