Designeri » I-K » Chypre Floral « Grupuri

Hippie Rose James Heeley unisex

Hippie Rose James Heeley unisex

Hippie Rose de James Heeley este un parfum Chypre Floral unisex. Hippie Rose a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt lichen, bergamot si note verzi; notele de mijloc sunt paciuli si trandafir; Notele de baza sunt vetiver, mosc, ambra si tamaie.

lichen bergamot note verzi

paciuli trandafir

vetiver mosc ambra tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Hippie Rose by James Heeley.

Rossy de Palma Eau de Protection
Baie Rose 26 Chicago

Hippie Rose Recenziile parfumurilor

Este un trandafir usor mentolat si usor acrisor, cu paciuli, bergamot si ceva lichen. Din pacate, parfumul ramane acrisor pe tot parcursul lui si asta nu prea imi place... Tamaie nu simt, desi mi-ar placea, insa parfumul se finalizeaza intr-o baza de vetiver. Il vad potrivit pentru primavara-vara, iar numele imi pare foarte potrivit! Chiar merge purtat de catre hipioti. Siaj redus si persistenta moderata. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre James Heeley Hippie Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre James Heeley Hippie Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Hippie Rose dupa James Heeley. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Hippie Rose de James Heeley reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
ID Parfums Lettre a Anna Pierre Cardin Rose by Cardin Yves Rocher Comme une Evidence A New Day Dawns Tom Ford White Patchouli Germaine Monteil Royal Secret II Sisley Sisley Eau de 2 Ellie Perfume Ellie Ulric de Varens Varens essentiel Cassis Douceur Pierre Cardin Choc de Cardin Brut Parfums Prestige Audace Revlon Intimate Alviero Martini Urban Safari Woman