Designeri » I-K » Floral « Grupuri

Fleurs d`Ombre Ombre Bleue Jean Charles Brosseau de dama

Fleurs d`Ombre Ombre Bleue Jean Charles Brosseau de dama

nisip
marin

Fleurs d`Ombre Ombre Bleue de Jean Charles Brosseau este un parfum Floral de dama. Fleurs d`Ombre Ombre Bleue a fost lansat in 1987. Notele de varf sunt garoafa, floare de portocal si lacramioare; notele de mijloc sunt miere, crin, fructe uscate, paducel, iasomie egipteana si trandafir de mai; Notele de baza sunt ambra, mosc, rasina benzoica, vanilie, cedru, nisip si note marine.

garoafa floare de portocal lacramioare

miere crin fructe uscate paducel iasomie egipteana trandafir de mai

ambra mosc rasina benzoica vanilie cedru nisip note marine

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleurs d`Ombre Ombre Bleue by Jean Charles Brosseau.

Fleurs d`Ombre Ombre Bleue Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Un nume nemaipomenit de potrivit acestui parfum - usurel si la purtare si la mirosire. Cred ca este genul de parfum care nici nu place nici nu displace, ceea ce este foarte descurajator pentru o opera de arta, indiferent de aria de creatie. Acest parfum nu spune nimic, nu gadila niciun simt, nu are nici estetica Uratului nici cea a Frumosului. Nimic impresionant, nimic cu urcusuri sau coborasuri, ci mai degraba ca nisipul listat in compozitie...lin si fara sfarsit, intins si fara orizont. Purtatoarea - cu siguranta o persoana care nu sufera de ifose si care isi doreste cu orice chip sa nu fie remarcata. Locul faptei- cred ca este potrivit in orice situatie, tocmai pentru ca nu deranjeaza si nu transmite niciun sentiment.
Cred ca voi iubi mai degraba aldehidele! Cu siguranta macar imi provoaca ceva, fie ea si greata!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Charles Brosseau Fleurs d`Ombre Ombre Bleue fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Charles Brosseau Fleurs d`Ombre Ombre Bleue, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleurs d`Ombre Ombre Bleue dupa Jean Charles Brosseau. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleurs d`Ombre Ombre Bleue de Jean Charles Brosseau reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Azzaro Twin for Women Guerlain Aqua Allegoria Flora Nerolia Voluspa Enfleurage La Bouquetiere Muguet Estée Lauder Pleasures Artist`s Edition 2008 Penhaligon`s Ellenisia Jessica McClintock Jessica McClintock Number 3 Yves Rocher Ming Shu Fleur Rare Lalique Le Baiser Avon Tahitian Holiday Stella McCartney Stella in Two Peony Valentino Rock`n Rose