Designeri » I-K » Floral Verde « Grupuri

Fleurs d`Ombre Violette - Menthe Jean Charles Brosseau de dama

Fleurs d`Ombre Violette - Menthe Jean Charles Brosseau de dama

Fleurs d`Ombre Violette - Menthe de Jean Charles Brosseau este un parfum Floral Verde de dama. Fleurs d`Ombre Violette - Menthe a fost lansat in 2005. Notele de varf sunt pepene si menta; notele de mijloc sunt violete de Parma, trandafir, crin alb si ylang-ylang; Notele de baza sunt lemn de santal, lichen, radacina de stanjenel, capsuni si nuca de cocos.

pepene menta

violete de Parma trandafir crin alb ylang-ylang

lemn de santal lichen radacina de stanjenel capsuni nuca de cocos

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleurs d`Ombre Violette - Menthe by Jean Charles Brosseau.

Fleurs d`Ombre Violette - Menthe Recenziile parfumurilor

Din punctul meu de vedere este un parfum foarte pudrat, dar placut, floral, usor inchis, miroase usor a make-up. Doamne,cineva de langa mine (barbat, bineinteles!) zice ca miroase a praf de purici!!! Are siaj foarte bun, (eu l-am simtit de departe pe mana foarte intens) iar persistenta este de cam 6-7 ore. Intr-adevar miroase pregnant a violete si a iris, insa fara pic de dulceata, este cumva prafos, suav. Este un parfum cu care eu poate ma vad imbracata!
Nota mea: 7/10

miki68
miki68

Un parfum amar, pudrat care, din pacate, nu mi se potriveste. Ma asteptam la o longevitate mai mare, insa dupa 2-3 ore, mirosul initial puternic de violete (singurul perceput de mine) este simtit de cei din jur doar daca le atrag atentia ca sunt parfumata :p

Fleurs d`Ombre Violette - Menthe by Jean Charles Brosseau 2.80 out of 5 based on 6 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Charles Brosseau Fleurs d`Ombre Violette - Menthe fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Charles Brosseau Fleurs d`Ombre Violette - Menthe, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleurs d`Ombre Violette - Menthe dupa Jean Charles Brosseau. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleurs d`Ombre Violette - Menthe de Jean Charles Brosseau reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
Serge Lutens Sa Majeste la Rose Escada Escada Sport  Feeling Free Yves Rocher Naturelle Comme des Garcons Comme des Garcons Series 1  Leaves: Mint Philosophy Pure Grace Gres Pastel de Cabotine MDCI Parfums Un Coeur en Mai Lili Bermuda Coral Caesars World Ferentina O Boticario Floratta Emerald Schiaparelli Shocking You Strange Invisible Perfumes Essence of IX