Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Nuits Indiennes Jean-Louis Scherrer de dama

Nuits Indiennes Jean-Louis Scherrer de dama

Nuits Indiennes Jean-Louis Scherrer de dama Imagini Nuits Indiennes Jean-Louis Scherrer de dama Imagini

Nuits Indiennes de Jean-Louis Scherrer este un parfum Oriental Floral de dama. Nuits Indiennes a fost lansat in 1994. Creatorul acestui parfum este Nathalie Feisthauer. Notele de varf sunt aldehide, mandarina, note fructate, piersica, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt liliac, iasomie, heliotrop, ylang-ylang, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt ambra, lemn de santal, boabe de tonka, mosc, rasina benzoica, zibeta, vanilie si cedru.

aldehide mandarina note fructate piersica bergamot lamaie

liliac iasomie heliotrop ylang-ylang lacramioare trandafir

ambra lemn de santal boabe de tonka mosc rasina benzoica zibeta vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nuits Indiennes by Jean-Louis Scherrer.

Nuits Indiennes Recenziile parfumurilor

Nuits Indiennes EDP parfumul cu reclama mea preferata din revistele anilor `90: top-modelul Shalom Harlow cu privirea albastra visatoare si chipul inconjurat de bucle vazut ca bruneta si blonda, contrast cromatic similar cu al notelor din parfum.

Parfumul este imbatator, dulce, incarcat de rasini si voluptate. Parca are numai baza, insa nu este deloc static, incandescenta rasinilor creand efecte frumoase in timp. La inceput se simte heliotropul extrem de dulce-vanilat, care aici asa cum este alaturat celorlalte note orientale imi aminteste un pic de Lalique Le Parfum, insa fara picanteria aceluia, doar dulceata.

Apoi heliotropul se topeste intr-o lava aramie de rasini, moment in care parfumul devine pudrat. Este foarte intens, exista parca si o versiune EDT dar pe acela nu am unde sa-l testez acum. Ar parea cam coplesitor daca nu l-ar salva chiar pe final un santal fin, abia perceptibil, care ii sterge exact surplusul de opulenta.

Cald, unduitor, precum glasul unei frumoase care te atrage in pacat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean-Louis Scherrer Nuits Indiennes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean-Louis Scherrer Nuits Indiennes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nuits Indiennes dupa Jean-Louis Scherrer. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nuits Indiennes de Jean-Louis Scherrer reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Versace Crystal Noir Gloria Vanderbilt Vanderbilt Dana Tabu ID Parfums Pour L'Amour de L'Inde Tom Ford Black Orchid Voile de Fleur Jean Patou Sublime Rochas Absolu Intense Simply Red Nautilus Donna Nautilus Lolita Lempicka Fleur de Corail Montale Intense Tiare Dana White Chantilly Vero Profumo rubj