Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Scherrer 2 Jean-Louis Scherrer de dama

Scherrer 2 Jean-Louis Scherrer de dama

miere
Scherrer 2 Jean-Louis Scherrer de dama Imagini Scherrer 2 Jean-Louis Scherrer de dama Imagini Scherrer 2 Jean-Louis Scherrer de dama Imagini Scherrer 2 Jean-Louis Scherrer de dama Imagini Scherrer 2 Jean-Louis Scherrer de dama Imagini Scherrer 2 Jean-Louis Scherrer de dama Imagini

Scherrer 2 de Jean-Louis Scherrer este un parfum Oriental Floral de dama. Scherrer 2 a fost lansat in 1986. Notele de varf sunt ananas, mandarina, anason si bergamot; notele de mijloc sunt trandafir, iasomie, crin, lacramioare, tuberoza si miere; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc, ambra, rasina benzoica, vanilie si heliotrop.

ananas mandarina anason bergamot

trandafir iasomie crin lacramioare tuberoza miere

lemn de santal mosc ambra rasina benzoica vanilie heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Scherrer 2 by Jean-Louis Scherrer.

Ivoire de Balmain

Scherrer 2 Recenziile parfumurilor

Nu stiu daca v-am zis, dar in ultima vreme mi-am descoperit afinitatea pentru aldehidice (deh, varsta!!). In parfumul asta am gasit un aldehidic foarte atipic, dar care m-a cucerit.
In debut sunt atatea aldehide, incat creeaza impresia de avalansa. Pentru nasul meu, sunt de genul placut, nu sapunos in exces, dar nu ma luati in serios. Mie si Chanel 5 mi se pare un aldehidic foarte placut :)
Culmea, desi listata, tuberoza nu o simt chiar deloc!Nici celelalte flori- poate doar, pentru scurt timp, un iz de radacina de iris. Nici mierea nu ma omoara... In schimb, simt foarte puternic nota de rasina, care ma si determina sa-l cataloghez drept "aldehidic atipic': incepe sapunos si sfarseste balsamic, lasandu-ma putin nedumerita in privinta anotimpului cand ar trebui sa-l port: vara? toamna? iarna? In mod normal, port lejer aldehidice vara, dar pe asta parca n-as indrazni... Sau sa incerc totusi...?
Sigur voi incerca! Curiozitatea a omorat pisica...

Un parfum opulent, facut in stil clasic, aldehidic, dar nu floral, mai degraba fructat si acoperit cu ceva miere. As zice mai degraba ca este un chypre-fructat, dar nu prea aspru. Parfumul este dulce, dar nu in exces si imi pare ca aduce mai mult ca miros cu Jil Sander No 4, decat cu Chanel Nr 5. Are siaj si persistenta bune. Evaluare: 7/10

Casa Scherrer orientata in principal pe moda, desi nu a cunoscut un succes international imens precum Dior (in atelierul caruia J.L. Scherrer si-a inceput ucenicia), a ramas totusi un nume de referinta. Imi plac parfumurile Scherrer, ale caror eleganta pare atemporala.

Scherrer 2 n-as spune ca este inspirat direct din Chanel 5 doar fiindca este si el un aldehidic. Le am pe amandoua si cand le compar diferentele incep sa se contureze. In plus Chanel 5 e mult mai floral ca el. Scherrer 2 este un aldehidic cald prin prezenta unor accente fructate acoperite de miere. Poate de aceea si mai usor de purtat pentru unii, insa cred ca "fan clubul" sau se poate restrange strict la iubitoarele de parfumuri clasice.

Rasinile din final ii adauga un plus de caldura care in amestec cu aldehidele sapunoase mereu prezente fac un amestec deosebit. Putine flori, un ton picant ca de ghimbir, aldehide multe, rasini si miere, pe notele astea se concentreaza. Un parfum foarte statornic, cu siaj intens, ideal in zile reci. Sa vina toamna sa-l pot purta mai des!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean-Louis Scherrer Scherrer 2 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean-Louis Scherrer Scherrer 2, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Scherrer 2 dupa Jean-Louis Scherrer. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Scherrer 2 de Jean-Louis Scherrer reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Amouage Lyric Woman Keiko Mecheri Loukhoum Molinard Habanita Chanel Allure Sensuelle Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Amouage Epic Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Coco Eau de Parfum Viktor&Rolf Flowerbomb Tom Ford Champaca Absolute Laura Biagiotti Essenza di Roma Etro Heliotrope Christian Dior Miss Dior Le Parfum Agent Provocateur Agent Provocateur Guerlain L'Instant de Guerlain Christian Dior Dune Chanel Chance Eau de Toilette Avon Tomorrow Yves Rocher Voile d'Ambre Chanel Chanel N°5