Designeri » I-K » Floral Fructat « Grupuri

Eau de Patou Jean Patou de dama

Eau de Patou Jean Patou de dama

Eau de Patou Jean Patou de dama Imagini

Eau de Patou de Jean Patou este un parfum Floral Fructat de dama. Eau de Patou a fost lansat in 1976. Creatorul acestui parfum este Jean Kerleo. Notele de varf sunt portocala si citrice siciliene; notele de mijloc sunt caprifoi, piper, floare de portocal tunisian, ylang-ylang si Nasturcia; Notele de baza sunt ambra, mosc, zibeta si lichen.

portocala citrice siciliene

caprifoi piper floare de portocal tunisian ylang-ylang Nasturcia

ambra mosc zibeta lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau de Patou by Jean Patou.

Eau de Patou Recenziile parfumurilor

Ma apuca o ciuda cand descopar parfumuri vechi minunate care azi nu se mai produc...De cate ori mi se intampla asta imi promit ca nu ma mai atasez niciodata sentimental de vreunul. Dar nu reusesc. Miros miniatura de Eau du Patou si ma gandesc la mami. Era unul din preferatele ei in tinerete, mi-a povestit despre el acum multi ani, cu mult inainte de a sti eu cum miroase.
Un citric inofensiv, modern inca, usor de purtat, gratios si luminos. Citricele, caprifoiul si lichenii il fac de-a drepul straveziu-acvatic, fapt pentru care il vad cel mai bine purtat pe caldura. Seamana cu o apa de colonie, dar feminina, nu unisex, Pe final, mirosul tinde sa devina moale si usor sapunos, dar isi mentine prospetimea. Il asociez vizual cu o rochie fluida si lunga pana in pamant din matase smarald sau bleumarin inchis si un pahar de prosecco rece savurat la bordul unui iaht...dar nu am decat o miniatura, n-am nici iaht, nici prosecco in frigider, iar rochie mea verde e cam scurta. Dar suntem liberi sa ne imaginam, nu? Eau de Patou e un catalizator de vise al naibii de bun.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Patou Eau de Patou fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Patou Eau de Patou, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau de Patou dupa Jean Patou. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau de Patou de Jean Patou reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Donna Karan DKNY Be Delicious Picnic in the Park for Women Donna Karan DKNY Summer 2008 NafNaf NafNaf Too... Victoria`s Secret Very Sexy Now 2008 Yves Saint Laurent Baby Doll Music Box Collector 2007 Liz Claiborne Spark Seduction Jasper Conran Jasper Conran II Renee Snowpeach Sage Machado Jade & Topaz Gianfranco Ferre In The Mood For Love Pure Madonna Nudes 1979 Sensual Rituals No. 04 Violet & White Lily