Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Classique Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama

Classique Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama

Classique Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama Imagini Classique Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama Imagini Classique Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama Imagini Classique Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama Imagini

Classique Eau de Parfum de Jean Paul Gaultier este un parfum Oriental Floral de dama. Classique Eau de Parfum a fost lansat in anii 1990's. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt tinctura de trandafiri si rom; notele de mijloc sunt narcisa si orhidee vanilata; Notele de baza sunt vanilie, ambra, boabe de tonka si lemn de santal.

tinctura de trandafiri rom

narcisa orhidee vanilata

vanilie ambra boabe de tonka lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Classique Eau de Parfum by Jean Paul Gaultier.

Classique Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Este un oriental-floral destul de opulent si destul de dulce, cu moros de vanilie, orhidee si rom. Mie personal imi pare mai reusita varanta edt, cu care nu seamana aproape deloc, insa nici acesta de fata nu e rau. Este un parfum pentru sezoanele reci, cu siaj si persistenta bune.
Nota mea: 7/10

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Un parfum cremos cu multa vanilie aromata la care se adauga narcise, ambra si un delicios iz de rom. Genul de parfum care iti face viata mai usoara si mai vesela. Are o intensitate placuta insa nu e greoi, asta imi place la el cel mai mult. Are si o latura mai alimentara, probabil vanilia+ tonka+ rom sugereaza bine o prajitura densa, de iarna. Il consider la granita dintre elegant si sexy, cate un pic din fiecare, si feminin si impozant.

Acest parfum va dezamagi pe iubitoarele variantei edt si invers. Cele care nu suporta edt, cum e cazul meu, ca si persoanele ce nu agreeaza floarea de portocal, vor aprecia desigur edp, mai ales pentru vanilia impozanta. Este un parfum pentru femeile carora le place sa fie remarcate si complimentate, este de vreme rece, nota 11 la siaj si persistenta! Bun de purtat cand vrei "sa faci impresie". Eu il pun destul de rar, dar tot am dat gata, de-a lungul anilor, aproape trei flacoane.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Classique Eau de Parfum dupa Jean Paul Gaultier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Classique Eau de Parfum de Jean Paul Gaultier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Christian Dior Dior Addict Christian Dior Midnight Poison Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Agent Provocateur Agent Provocateur Givenchy Ange ou Demon Guerlain Insolence Molinard Habanita Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Shalimar Guerlain Insolence Eau de Parfum Viktor&Rolf Flowerbomb Cerruti 1881 Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior Hypnotic Poison Eau Sensuelle Jimmy Choo Jimmy Choo Christian Dior Poison