Designeri » I-K » Floral « Grupuri

Classique X Jean Paul Gaultier de dama

Classique X Jean Paul Gaultier de dama

Classique X Jean Paul Gaultier de dama Imagini Classique X Jean Paul Gaultier de dama Imagini

Classique X de Jean Paul Gaultier este un parfum Floral de dama. Classique X a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt stanjenel, floare de portocal african si bujor; Notele de baza sunt cedru de Virginia si vanilie.

bergamot mandarina

stanjenel floare de portocal african bujor

cedru de Virginia vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Classique X by Jean Paul Gaultier.

Classique X Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

M-am îndrăgostit aşa cum mă îndrăgostesc eu la primul sniff: de citrice şi de flori de portocale. E cel mai obraznic parfum pe care l-am mirosit vreodată. Aproape că m-am simţit încolţită sau intimidată, ca în prezenţa unei femei frumoase care nu e conştientă de cât este de frumoasă. Nu are longevitate, dar cred că este o alegere deosebită pentru cine plănuieşte o vară plină, pentru că emană dinamism şi o atitudine sexy, dar nu senzuală, nothing to just linger around with.

Este un parfum care incepe foarte citric, apoi devine floral, floarea de portocal devenind vedeta aici, alaturi de o usoara nota de iris.
Parfumul imi pare destul de simplu ca si constructie, nu are mister, senzualitate si nici la capitolul tehnic nu ma da pe spate. Pare si usor comun, asa ca nu mi l-as cumpara. Nota mea: 5/10

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Flori de portocal cre parca stralucesc...

Classique X by Jean Paul Gaultier 2.80 out of 5 based on 6 ratings and 3 user reviews

Jean Paul Gaultier Classique X Collection eau de toilette for women 1.7 oz
Jean Paul Gaultier Classique X Collection eau de toilette for women 1.7 oz
Eau De Toilette 3.3oz
Jean Paul Gaultier Classique X Collection eau de toilette tester for women 3.3 oz
Jean Paul Gaultier Classique X Collection eau de toilette for women 3.3 oz
Jean Paul Gaultier Classique X Collection eau de toilette for women 3.3 oz
FragranceNet.com
Eau De Toilette 1.7oz
Jean Paul Gaultier Classique X by Jean Paul Gaultier EDT Spray 1.7 oz Collection for Women
Eau De Toilette 3.3oz
Jean Paul Gaultier Classique X Collection L'Eau eau de toilette for women 3.3 oz
FragranceNet.com
Eau De Toilette 0.11oz
Jean Paul Gaultier Variety by Jean Paul Gaultier 4 Piece Mini Variety With Two Jean Paul Gaultier Classique X EDP And EDT Two Jean Paul Gaultier EDP And EDT And All Are .11 oz Minis for Women
FragranceX.com
Eau De Toilette 1.7oz
Jean Paul Gaultier Classique X Perfume by Jean Paul Gaultier, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Paul Gaultier Classique X fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Paul Gaultier Classique X, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Classique X dupa Jean Paul Gaultier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Classique X de Jean Paul Gaultier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Victoria`s Secret Very Sexy Hot Perry Ellis Portfolio Elite Tous Tous Antonio Puig Barbie Blue Adidas Energy Game Gres Cabotine Sensuelle Estée Lauder Pleasures Baie Rose Peony Splash Molinard 160 Strange Invisible Perfumes Epic Gardenia M. Micallef Ananda TerraNova Plumeria Crabtree & Evelyn Gardenia