Designeri » I-K » Floral « Grupuri

Classique X Jean Paul Gaultier de dama

Classique X Jean Paul Gaultier de dama

Classique X Jean Paul Gaultier de dama Imagini Classique X Jean Paul Gaultier de dama Imagini

Classique X de Jean Paul Gaultier este un parfum Floral de dama. Classique X a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt stanjenel, floare de portocal african si bujor; Notele de baza sunt cedru de Virginia si vanilie.

bergamot mandarina

stanjenel floare de portocal african bujor

cedru de Virginia vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Classique X by Jean Paul Gaultier.

Classique X Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

M-am îndrăgostit aşa cum mă îndrăgostesc eu la primul sniff: de citrice şi de flori de portocale. E cel mai obraznic parfum pe care l-am mirosit vreodată. Aproape că m-am simţit încolţită sau intimidată, ca în prezenţa unei femei frumoase care nu e conştientă de cât este de frumoasă. Nu are longevitate, dar cred că este o alegere deosebită pentru cine plănuieşte o vară plină, pentru că emană dinamism şi o atitudine sexy, dar nu senzuală, nothing to just linger around with.

Este un parfum care incepe foarte citric, apoi devine floral, floarea de portocal devenind vedeta aici, alaturi de o usoara nota de iris.
Parfumul imi pare destul de simplu ca si constructie, nu are mister, senzualitate si nici la capitolul tehnic nu ma da pe spate. Pare si usor comun, asa ca nu mi l-as cumpara. Nota mea: 5/10

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Flori de portocal cre parca stralucesc...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Paul Gaultier Classique X fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Paul Gaultier Classique X, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Classique X dupa Jean Paul Gaultier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Classique X de Jean Paul Gaultier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Armani Acqua di Gioia Lacoste Lacoste Pour Femme Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Lancome Miracle Lanvin Marry Me DSQUARED² She Wood Velvet Forest Wood Shiseido Zen Christian Dior Miss Dior Eau Fraiche Yves Rocher So Elixir Eau de Parfum DSQUARED² She Wood Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Lalique Encre Noire Pour Elle Moschino Couture! Chanel Chance Eau Tendre Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Hugo Boss Boss Jour Pour Femme Yves Rocher Pur Desir de Pivoine Mandarina Duck Mandarina Duck