Designeri » I-K » Oriental Vanilat « Grupuri

Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex

Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex

Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex Imagini Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex Imagini Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex Imagini Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex Imagini Gaultier 2 Jean Paul Gaultier unisex Imagini

Gaultier 2 de Jean Paul Gaultier este un parfum Oriental Vanilat unisex. Gaultier 2 a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Parfumul prezinta ambra, mosc si vanilie.

ambra mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gaultier 2 by Jean Paul Gaultier.

Joop! Le Bain

Gaultier 2 Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Trebuie sa recunosc ca este un parfum bun. Ingrediente bune, persistenta foarte buna, siaj...de mult nu am mai purtat un parfum cu un asemenea siaj! Si credeti-ma ca nu iti anesteziaza simturile! Il simti tu, nu mai vorbesc de cei din jur! Dar cand vine randul moscului...un mosc combinat cu prea multa dulceata care sacrifica orice urma de masculinitate din acest parfum! Prea dulce pentru un barbat, mult prea dulce! Iar pentru o femeie s-ar putea sa fie prea dur! Categoric eu nu intru in targhet dar trebuie sa recunosc ca este un parfum bun. 8/10

Un parfum cu foarte putine ingrediente, mai mult feminin decat masculin, care, dupa gustul meu este putin cam dulce. Imi plac oriental-vanilatele, insa aici moscul este cel care il face greu de purtat, fiind prezent in exces in parfum. Nu este un parfum rau facut, ingredientele se vede ca sunt de calitate, de asta a si devenit atat de apreciat si de femei si de barbati. Este clar un parfum de iarna, in alt anotimp fiind mult prea mult, cu un siaj mediu, dar o persistenta buna (cam 7 ore).
Nota mea: 7/10

dagulicious
dagulicious

Foarte dulce, mai potrivit pentru femei decat pentru barbati, clar. Mirosul in schimb e foarte rafinat, placut.
Calitatea e cu mult peste media celor ce contin vanilie (din experienta mea).
Ca si parfumurile Jean Paul Gaultier de altfel...

Parerea mea...

Eau De Parfum 0.1oz
Jean Paul Gaultier 2 Mini by Jean Paul Gaultier, .1 oz Mini EDP for Women
Jean Paul Gaultier 2 Mini by Jean Paul Gaultier, .1 oz Mini EDP for Women
Eau De Toilette 2.5oz
Jean Paul Gaultier Le Beau Cologne by Jean Paul Gaultier, 2.5 oz Eau De Toilette Fraicheur Intense Spray for Men
Eau De Parfum 2.5oz
Madame Perfume by Jean Paul Gaultier, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Madame Perfume by Jean Paul Gaultier, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Beautyspin.com
Eau De Parfum 1.4oz
Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Eau De Parfum unisex 1.4 oz
Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Eau De Parfum unisex 1.4 oz
Eau De Toilette 2.5oz
Jean Paul Gaultier Cologne by Jean Paul Gaultier, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Men
Eau De Toilette 2.5oz
Fleur Du Male Cologne by Jean Paul Gaultier, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Men
Beautyspin.com
Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Eau De Parfum unisex 4.0 oz
Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Eau De Parfum unisex 4.0 oz
Eau De Toilette 2.5oz
Jean Paul Gaultier Perfume by Jean Paul Gaultier, 2.5 oz Eau De Toilette Spray Refillable for Women
Eau De Parfum 4oz
Jean Paul Gaultier 2 Cologne by Jean Paul Gaultier, 4 oz Eau De Parfum Spray for Men
FragranceNet.com
Gaultier 2 by Jean Paul Gaultier Eau de Parfum Spray 4 oz for Unisex
Gaultier 2 by Jean Paul Gaultier Eau de Parfum Spray 4 oz for Unisex
Eau De Parfum 1.3oz
Jean Paul Gaultier 2 Perfume by Jean Paul Gaultier, 1.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 4oz
Jean Paul Gaultier 2 Perfume by Jean Paul Gaultier, 4 oz Eau De Parfum Spray for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Paul Gaultier Gaultier 2 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Paul Gaultier Gaultier 2, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gaultier 2 dupa Jean Paul Gaultier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gaultier 2 de Jean Paul Gaultier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Givenchy Pi Guerlain Insolence Eau de Parfum Kenzo Kenzo Amour Thierry Mugler A*Men Pure Havane Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Fahrenheit Chopard Casmir Christian Dior Dune Robert Piguet Fracas Agent Provocateur Agent Provocateur Boucheron Boucheron Chanel Allure eau de parfum Guerlain Samsara Eau de Parfum Madonna Truth or Dare Cartier Must de Cartier Guerlain My Insolence Jean Paul Gaultier Classique Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Lancome Poeme