Designeri » I-K » Oriental Vanilat « Grupuri

Kokorico by Night Jean Paul Gaultier de barbati

Kokorico by Night Jean Paul Gaultier de barbati

cacao
Kokorico by Night Jean Paul Gaultier de barbati Imagini Kokorico by Night Jean Paul Gaultier de barbati Imagini Kokorico by Night Jean Paul Gaultier de barbati Imagini Kokorico by Night Jean Paul Gaultier de barbati Imagini Kokorico by Night Jean Paul Gaultier de barbati Imagini

Kokorico by Night de Jean Paul Gaultier este un parfum Oriental Vanilat de barbati. Kokorico by Night a fost lansat in 2012. Kokorico by Night a fost creat de Olivier Cresp si Annick Menardo. Nota de varf este bergamot; notele de mijloc sunt rabarbar, pastai de cacao si frunze de smochin; Notele de baza sunt boabe de tonka si note lemnoase.

bergamot

rabarbar pastai de cacao frunze de smochin

boabe de tonka note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Kokorico by Night by Jean Paul Gaultier.

Kokorico by Night Recenziile parfumurilor

daVolian
daVolian

Un parfum foarte interesant, misterios, senzual, elegant chiar dar nu intr-un mod sobru. Este versiunea mai fina si mai dulce a originalului.

Daca va plac parfumuri precum Tom Ford Noir, Calvin Klein One Shock, atunci o sa va placa si acest parfum. Iar cand ma refer la aceste parfumuri, nu spun ca miros asemanator ci pur si simplu par din acelasi film, din aceeasi gasca mai misterioasa, mai intunecata.

La inceput veti simti o combinatie intre bergamota, rubarba si smochin. Dupa 20-30 de minute incepe sa se linisteasca si intra in scena cacaua si tonka astfel ca partea mai fresh de la inceput iese din scena si intra partea mai dulce, senzuala si misterioasa.

Pe pielea mea il simt si dupa 10 ore. Siajul este si el foarte bun in primele ore, dupa care se domoleste dar veti fi simtiti.

Stormica
Stormica

L am cumparat pentru sotul meu pt ca mi a placut foarte mult, dar atat, miroase super dar nu perisista

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Paul Gaultier Kokorico by Night fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Paul Gaultier Kokorico by Night, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Kokorico by Night dupa Jean Paul Gaultier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Kokorico by Night de Jean Paul Gaultier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Davidoff Good Life Comptoir Sud Pacifique Vanille Passion Deborah Be Gourmand - Bon Bon Christian Dior L`Elixir Hypnotic Poison Montale Vanille Absolu Annick Goutal Vanille Exquise Demeter Fragrance Chocolate Chip Cookie Demeter Fragrance Marshmallow Corine de Farme M'zelle Vanille Chocolat Parfume de Vanille Cherry Vanilla Strange Invisible Perfumes Elektrou Rituals No. 09 Vanilla & Sweet Orange Drops