Designeri » I-K » Floral « Grupuri

Ma Dame Jean Paul Gaultier de dama

Ma Dame Jean Paul Gaultier de dama

Ma Dame Jean Paul Gaultier de dama Videouri
Ma Dame Jean Paul Gaultier de dama Imagini Ma Dame Jean Paul Gaultier de dama Imagini Ma Dame Jean Paul Gaultier de dama Imagini Ma Dame Jean Paul Gaultier de dama Imagini Ma Dame Jean Paul Gaultier de dama Imagini Ma Dame Jean Paul Gaultier de dama Imagini Ma Dame Jean Paul Gaultier de dama Imagini

Ma Dame de Jean Paul Gaultier este un parfum Floral de dama. Ma Dame a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Nota de varf este portocala; notele de mijloc sunt trandafir si grenadina; Notele de baza sunt mosc si cedru de Virginia.

portocala

trandafir grenadina

mosc cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ma Dame by Jean Paul Gaultier.

Ma Dame Recenziile parfumurilor

Maya12
Maya12

La multe comentarii, observ ca partea cu siajul si persistenta este contradictorie. Sa fie din cauza nasului, a ph-ului sau a sursei(vanzatorului)?
Pe mine are o persistenta de invidiat, in jurul meu "adie" la nesfarsit si asta e tocmai ce ma indeparteaza de el, prefer mirosurile delicate, relativ discrete.

Amy
Amy

Slab, nepersistent! Nu mi-a placut!

tubykap20
tubykap20

E pe lista viitoarelor achizitii,mai pe la coada,dar este!

Ciudata combinatia cu grenadina,mai ales ca e foarte...ascutita...acidulata as putea spune!Oricum,nu ceva senzational,dar un miros nu foarte des intalnit! Curat,fresh,ca un cocktail dulceag care te inteapa la limba si clar te revigoreaza si te scoate din starea de lene dintr-o zi fierbinte de vara,cam pe la ora 14:00 asa... :)))))))
Cred ca va merge mai bine in zile mai calde...nu stiu...Macar o sticluta de 50 ml si tot va fi al meu!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Paul Gaultier Ma Dame fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Paul Gaultier Ma Dame, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ma Dame dupa Jean Paul Gaultier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ma Dame de Jean Paul Gaultier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Armani Armani Code for Women Thierry Mugler Womanity Thierry Mugler Alien Yves Saint Laurent Cinema Tom Ford Black Orchid Guerlain L'Instant Magic Christian Dior Hypnotic Poison Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Lacoste Lacoste Pour Femme Lancome Hypnose Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Bvlgari Jasmin Noir Givenchy Hot Couture Kenzo Kenzo Amour Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Allure Sensuelle Lolita Lempicka Lolita Lempicka Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Lalique Lalique Le Parfum