Designeri » I-K » Chypre Floral « Grupuri

Ma Dame Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama

Ma Dame Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama

fin condimentat
Ma Dame Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama Imagini Ma Dame Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama Imagini Ma Dame Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama Imagini Ma Dame Eau de Parfum Jean Paul Gaultier de dama Imagini

Ma Dame Eau de Parfum de Jean Paul Gaultier este un parfum Chypre Floral de dama. Ma Dame Eau de Parfum a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt piper roz si portocala; notele de mijloc sunt paciuli si trandafir; Notele de baza sunt mosc si cedru de Virginia.

piper roz portocala

paciuli trandafir

mosc cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ma Dame Eau de Parfum by Jean Paul Gaultier.

Ma Dame Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Este un parfum mai putin celebru, dar bine construit! Incepe piperat si cuun usooooooor iz de portocala. Mai tarziu intra in scena un trandafir bordo, acompaniat de destul de mult paciuli. Combinatia aceasta este extrem de reusita, face ca trandafirul sa fie usor camforat, ceva mai rece, dar foaaarte interesant. Totusi imi pare cam geneic si cam chimic...
Parfumul are persistenta medie si siaj mediu. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ma Dame Eau de Parfum dupa Jean Paul Gaultier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ma Dame Eau de Parfum de Jean Paul Gaultier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Miss Dior Le Parfum Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lorenzo Villoresi Teint de Neige Cartier Baiser Vole Robert Piguet Visa 2007 Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Burberry Burberry Brit Robert Piguet Calypso The Different Company Sublime Balkiss Kenzo Kenzo Amour Le Parfum Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Chanel Chance Eau Fraiche Pierre Balmain Ambre Gris Christian Dior Dune Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Calvin Klein Obsession Caudalie Parfum Divin L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi