Designeri » I-K » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Vreau: 1

migdale
nuci
cirese

Amore Mio de Jeanne Arthes este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Notele de varf sunt lamaie de Amalfi, coacaze negre si lici; notele de mijloc sunt cirese, migdale si flori albe; Notele de baza sunt mosc, cedru de Virginia, boabe de tonka si martipan.

lamaie de Amalfi coacaze negre lici

cirese migdale flori albe

mosc cedru de Virginia boabe de tonka martipan

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Amore Mio by Jeanne Arthes.

Nina
Rasasi Pour Femme

Amore Mio Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

da, recunosc, acest parfum într-o mirifică sticlă kitsch a fost achiziționat de mine din vreo trei motive, dintre care doar două fac, cât de cât, sens. 1. îmi place nina, dar mi se pare că nu merită prețul întreg. e un parfum dulcic, feminin, dar efemer. așadar, mi-am propus să îl iau când găsesc un dupe decent. era cazul cu b.u. rockmantic, și rasasi pour femme, deși cel din urmă e cam la fel de piperat ca și originalul- pricewise, iar b.u. mirosea prea intens a săpun, în dry down. așadar, amore mio, produs de jeanne arthes, de la care am avut alte două parfumuri care mi-au chiar plăcut, a părut o idee bună. 2. n-am rezistat la combinația/ sau gândul combinației de cireșe-migdale-tonka-marțipan. amintindu-mi cât de mult mi-a plăcut love generation rock, un gourmand produs de j.a., am zis că e posibil să le fi reușit și de data aceasta magia. 3. acesta e raisonul ilogic: m-am visat căutând și cumpărând acest parfum, despre care nu știam nimic și care e posibil să se fi strecurat într-o nișă a subconștientului în urma unei sesiuni de navigare intensă pe fragrantica. dau viselor o importanță mai mare decât îmi doresc. (și pe si de la armani tot în urma unui vis am fost tentată și decisă să îl iau).

bun. acum: da, miroase ca și Nina. Are mai puțin caramel și mai mult migdale și cireșe, combinație care îl apropie de o gamă de produse de body care și mai puțin de un parfum. este vesel și citric. marțipanul plutește diafan printre rândurile de fructe și mosc. aplicat cu generozitate (și, fiind sticla de 100 ml, e loc de generozitate), are longevitate ok, dar nu știu ce să spun despre siaj. eu l-am combinat cu uleiul Soft, ca să fiu deosebit de dulce și delicioasă, dar parcă acela domina ansamblul, așa că o să încerc să îl port ”solo” for a change.
intră în categoria cheapies. dacă vă e dor de Nina, dar vreți să plătiți o fracțiune din preț... și nu vă deranjează o sticlă foarte kitsch (pe mine mă amuză)
întrucât e încă frig, o să îl dosesc pentru mai la vară, când va fi binevenit un edt lejer și delicios, și voi folosi mai mult din parfumurile intense pe care le am...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jeanne Arthes Amore Mio fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jeanne Arthes Amore Mio, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Amore Mio dupa Jeanne Arthes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Amore Mio de Jeanne Arthes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Fructat Gurmand
Deborah Be Gourmand - Soft Sugar Giorgio Beverly Hills Red 2 Victoria`s Secret Berry Kiss Lisa Hoffman Tuscan Fig Gale Hayman Delicious Chocolate Susanne Lang Sula Socialite Playering Set O Boticario Egeo Dolce Pamela Anderson Malibu Night Parfums de Coeur Body Fantasies Vampire Farmacia SS. Annunziata Chia Sinfonia di Note Coeur de Noisette Jeanne Arthes Sexy Me No1