Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Arome Arthes Jeanne Arthes de dama

Arome Arthes Jeanne Arthes de dama

tuberoza
Arome Arthes Jeanne Arthes de dama Imagini Arome Arthes Jeanne Arthes de dama Imagini

Arome Arthes de Jeanne Arthes este un parfum Oriental Floral de dama. Notele de varf sunt lamaie de Amalfi, mandarina, piersica si prune; notele de mijloc sunt iasomie, tuberoza, ghimbir, coriandru, scortisoara, trandafir, lacramioare, violeta, mure si rodul pamantului; Notele de baza sunt lemn de santal, cedru de Virginia, ambra si vanilie.

lamaie de Amalfi mandarina piersica prune

iasomie tuberoza ghimbir coriandru scortisoara trandafir lacramioare violeta mure rodul pamantului

lemn de santal cedru de Virginia ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Arome Arthes by Jeanne Arthes.

Poeme
Classique

Arome Arthes Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Despre acest parfum se spune că seamănă cu Poeme. Pot spune că aduce dar fiecare pe drumul lui! Mai degrabă as putea spune dacă îți place Poeme îți va plăcea și acesta.
Nu știu ce ingrediente folosesc, ce chimie sau tehnologie însă parfumul este pur și simplu fabulos! La un preț modest miroase a parfum bun, deloc ieftin. Persistenta este buna, siajul cât trebuie.
Nu văd de ce nu v-ați aventura în gama Jeanne Arthes, sigur veți rămâne uimiți. Nota mea 8/10. Nu pot sa nu punctez și devastatorul raport preț /calitate.

olgastefan
olgastefan

într-o sticluţă retro, nostalgică, un parfum bun, delicat, similar lui Poeme, vanilat, plin de flori albe (tuberoze, în special), ceva scorţişoară, santal. nu este o "bombă" florală, e discret, cuminte, îmi aminteşte de comfortul din joop! le bain şi aduce puţin a aroma de ceai de tei îndulcit cu miere, băut în copilărie, la bunici. având în vedere şi preţul cel puţin convenabil, îl recomand celor care preferă parfumurile dulci şi le plac, de pilda, poeme de la lancome, le bain de la joop!, truth and dare al madonnei, seria elizabeth taylor.

update: dacă stau bine să mă gândesc, e nu doar un dupe al lui poeme, ci varianta lui pentru fetele ceva mai tinere. poeme e un parfum matur, deosebit, opulent, acesta are o notă fresh (lămâie amalfi, cred) care îl face mult mai purtabil. n-are nu ştiu ce proiecţie, deci e bun pentru contexte intime, romantice chiar, why not, un floral alb complementar preferatului meu momentan, care e Truth and Dare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jeanne Arthes Arome Arthes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jeanne Arthes Arome Arthes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Arome Arthes dupa Jeanne Arthes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Arome Arthes de Jeanne Arthes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Beverly Hills Giorgio Betty Boop Ain't she cute Betty Boop Betty Boop Jeanne Arthes Love Generation Rock Givenchy Amarige Christian Dior Dolce Vita Lancome Poeme Betty Boop Angel Betty Yves Saint Laurent Baby Doll Lucky Game Nina Ricci L`Air du Temps by Starck Al Haramain Perfumes Noora Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Nina Ricci Ricci Ricci Dancing Ribbon Givenchy Ysatis Rochas Femme Rochas Viktor&Rolf Spicebomb Elizabeth Taylor Diamonds and Rubies Yves Saint Laurent Elle Prada Prada Candy Joop! Joop! Le Bain