Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Love Generation Rock Jeanne Arthes de dama

Love Generation Rock Jeanne Arthes de dama

Love Generation Rock Jeanne Arthes de dama Imagini Love Generation Rock Jeanne Arthes de dama Imagini

Love Generation Rock de Jeanne Arthes este un parfum Oriental Floral de dama. Love Generation Rock a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt sofran, mandarina si cimbru; notele de mijloc sunt ylang-ylang, orhidee si crin; Notele de baza sunt lemn de trandafir brazilian, stejar, vanilie si boabe de tonka.

sofran mandarina cimbru

ylang-ylang orhidee crin

lemn de trandafir brazilian stejar vanilie boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Love Generation Rock by Jeanne Arthes.

Ange ou Demon

Love Generation Rock Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

L-am cumpărat soției mai mult din curiozitate. Citisem pe fragrantica.com ca seamănă cu Ange ou Demon unul dintre parfumurile preferate ale ei. Înainte de a i-l da am pus-o să îl testeze fără să vadă sticla. Din prima a zis : e Ange ou Demon! Mi l-ai luat? A rămas fără cuvinte când a văzut sticla.
În materie de parfumuri eu sunt capul răutăților, eu i le procur. Nu a prins-o pasiunea pentru ele. Dacă ea a spus ca seamănă cu Ange ou Demon, probabil mulți profani vor spune același lucru. Dacă vrei să îl iei la bani mărunți găsești rapid niște deosebiri dar nu are rost să le discut. Decât sa dai banii pe un fake (cred că ieși mai scump) pentru ca nu îți permiți originalul cred că e mai cinstit sa preferi acest parfum. Este surprinzător de bine lucrat cu performante foarte bune.

olgastefan
olgastefan

L-am găsit într-o farmacie a lanţului Catena, l-am testat acolo şi am fost surprinsă de calitatea lui. E un parfum, îmi spunea o prietenă care l-a simţit pe mine, "mov", adică dulce, tare, persistent, o copie bună (sau sora mai mică) a lui Ange ou Demon, dezvoltând o personalitate proprie, ceva mai jucăuşă, mai tânără, chiar. Persistă mult, se face remarcat, este pentru iubitoarele de vanilie şi boabe tonka. L-am purtat primăvara, însă am renunţat la el când a dat căldura, era pur şi simplu prea dulceag.
La Catena mai au două parfumuri din colecţia Love Generation, ambele drăguţe şi tot la un preţ bun: Fashion Victim şi Dream. Ambele sunt pe "lista" mea, le voi scrie câte un review de îndată ce apuc să le cumpăr :)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jeanne Arthes Love Generation Rock fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jeanne Arthes Love Generation Rock, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Love Generation Rock dupa Jeanne Arthes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Love Generation Rock de Jeanne Arthes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Beverly Hills Giorgio Boucheron Boucheron Al Haramain Perfumes Noora Joop! Joop! Le Bain Gucci Gucci Rush Lalique Lalique Le Parfum Al-Rehab Choco Musk Viktor&Rolf Spicebomb Moschino Cheap & Chic I Love Love Alexander McQueen My Queen Jesus Del Pozo In Black Roberto Cavalli Roberto Cavalli Nero Assoluto Givenchy Amarige Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain Insolence Kenzo Kenzo Amour Madonna Truth or Dare Givenchy Hot Couture Christian Dior Dior Addict Al-Rehab Bakhour