Designeri » I-K » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Deseo Jennifer Lopez de dama

Deseo Jennifer Lopez de dama

Deseo Jennifer Lopez de dama Videouri
Deseo Jennifer Lopez de dama Imagini Deseo Jennifer Lopez de dama Imagini

Deseo de Jennifer Lopez este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Deseo a fost lansat in 2008. Deseo a fost creat de Ellen Molner si Jim Krivda. Notele de varf sunt frunze de bambus, yuzu, frezie si bergamota siciliana; notele de mijloc sunt floare de portocal, muscata roz, mimoza si iasomie stelata; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli, mosc, cedru de Atlas si lichen.

frunze de bambus yuzu frezie bergamota siciliana

floare de portocal muscata roz mimoza iasomie stelata

lemn de santal ambra paciuli mosc cedru de Atlas lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Deseo by Jennifer Lopez.

Deseo Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

Mi l-am cumpărat pentru că voiam ceva diferit de "vanilatele" pe care deja le aveam, iar sticla mi s-a părut deosebit de frumoasă, şi goală îşi merita banii. Miroase bine, relativ echilibrat, însă nu sunt eu: acolo unde s-ar fi cuvenit să fie pudrat, e doar prăfos, citricele şi florile sunt "stătute", nuca de cocos, care sigur intră-n componenţă, deşi nu o văd pe listă, e doar parţial integrată, ca uleiul în apă :), iar, uneori, are o tentă prea masculină ca să-l pot apropria drept "parfumul meu" (dau vina pe cedrul din notele de bază). În niciun caz nu miroase a loţiune de plajă, nu vă lăsaţi păcălite. Ca o loţiune de plajă miroase Monoi de Tahiti de la Yves Rocher :), poate Mediterranean de la Elizabeth Arden I l-am dat cuiva care aprecia parfumurile fresh, masculine, şi mi-a spus că e prea dulce. Aşadar, cred că depinde de reperele personale. Mi l-aş mai cumpăra doar din cauza perioadei cu care-l asociez, aşa cum fac cu multe dintre parfumurile pe care le am. Cu certitudine mi-ar fi plăcut mai mult pe la 17-18 ani şi cred că "personajul" care ar îmbrăca cel mai bine acest parfum ar fi o tânără hippie, cu părul decolorat de soare, înapoi la şcoală după o vacanţă boemă. Se găseşte pe net la un preţ bun şi e, calitativ, superior Avon-urilor.
O să mai încerc un J Lo - Miami Glow, doar pentru că am citit că Orchidea della Cina, Tesoriul meu preferat pentru sezonul cald, ar fi un dupe al aceluia :)

galateea
galateea

Dulce şi vesel, însă nu acel dulce-apăsător. L-am comandat online şi, preţ de două săptămâni, am încercat să-mi imaginez aroma acestei poţiuni, fără a şti cum sunt reprezentate unele note din descriere. Recenziile altora nu m-au ajutat prea mult, toate sunt desigur subiective. Parfumul a sosit, sticluţa m-a fermecat din prima clipă şi are şi astăzi acelaşi efect.
Induce o bucurie copilăroasă şi cam aşa şi aroma din recipient. Veselie, dulceaţă feminină, soare şi confort. Îmi lipsesc experienţele unor coctailuri la marginea piscinelor, ori picotirea într-un hamac sub palmier, drept urmare nu voi da curs delirurilor clişeistice pe aceste note.
Port "Deseo" când îmi doresc un zâmbet pe buze, valuri fine de parfum reconfortant sau mângâierea unui recipient frumos sculptat, ce reflectă lumina în mod neaşteptat.
Mă bucur să las snobismul deoparte. Pentru "Lovely" am făcut-o şi nu regret!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jennifer Lopez Deseo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jennifer Lopez Deseo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Deseo dupa Jennifer Lopez. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Deseo de Jennifer Lopez reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cacharel Eden Rihanna Reb'l Fleur Lancome Poeme Jesus Del Pozo In Black Lalique Lalique Le Parfum Calvin Klein Obsession Christian Dior Midnight Poison Oriflame M by Marcel Marongiu Hugo Boss Deep Red Guerlain Shalimar Parfum Initial Roberto Cavalli Serpentine L`Erbolario Iris Yves Saint Laurent Cinema Paco Rabanne Black XS for Her Avon Today Police TO BE The Queen Viktor&Rolf Flowerbomb Extreme Coty Vanilla Fields Roberto Cavalli Just Cavalli Gold for Her Lolita Lempicka Elle L'aime