Designeri » I-K » Chypre Floral « Grupuri

Fancy Nights Jessica Simpson de dama

Fancy Nights Jessica Simpson de dama

Fancy Nights Jessica Simpson de dama Imagini Fancy Nights Jessica Simpson de dama Imagini

Fancy Nights de Jessica Simpson este un parfum Chypre Floral de dama. Fancy Nights a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Steve Demercado. Notele de varf sunt bergamot si papirus; notele de mijloc sunt iasomie, paciuli si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, lichen, ambra si vanilie.

bergamot papirus

iasomie paciuli trandafir

lemn de santal lichen ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fancy Nights by Jessica Simpson.

Prada (Amber)
Neonatura Cocoon
Patchouli

Fancy Nights Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

Am cumpărat Fancy Nights blind pentru că până şi nasurile mai educate de pe siteurile româneşti îl recenzează pozitiv. În plus, opinia de pe .com cum că ar aduce a miros de carte veche, dragul proaspăt descoperit de patchouli, preţul incredibil, având în vedere toate calităţile care-i erau enumerate şi, nu în ultimul rând, verdele sticlei au contribuit la această hotărâre. Foarte curioasă eram în legătură cu el! Joacă în aceeaşi ligă cu unele uleiuri arăbeşti nu foarte costisitoare (Attar al Kaaba, Musk al Ghaazal, de exemplu) şi cu chypre-urile anilor 80 (pe pielea mea aduce f bine cu K by Krizia). Nu are nimic din aerul jucăuş şi pueril al celebsurilor, e matur, interesant, pământos şi puţin hippie. Cred că poate fi layered cu Wish ca să-l apropie de Angel mai mult, sau cu alte parfumuri care conţin ceva patchouli, dar nu destul cât să le scoată din anonimatul fructat (îmi vine-n minte un alt celebrity luat la un mega discount din DM, Katy Perry Oh So Sheer). Fain, special, m-a însoţit astăzi cu succes. E discret, nu-l simt cu mult siaj, persistă în jur de 7-8 h.

lily13ana
lily13ana

Fancy Nights debuteaza cu o aroma de trestie umeda care dispare rapid si ramane pe piele un amestec rafinat din care nu se remarca nici o nota anume. Aduce cu mirosul de carti vechi si prafuite uitate intr-un colt de biblioteca neumblat. Este peste asteptarile mele de la un parfum celebrity. Daca l-as fi testat fara sa stiu ce este as fi crezut ca este un parfum mult mai scump. Debutul este cam innecacios, din pacate trec cam greu peste notele de varf.

rafaela
rafaela

In primul rand, pornim de la "Imi place mult". Asadar, s-ar putea sa fiu subiectiva. Este un paciuli pamantos "muschiulozat" gigant, imi aduce aminte de L'Erbolario Patchouli.
Se rotunjeste, se pudreaza in timp si e foarte dens. Seamana mult si cu Prada Amber in evolutie, dar pe baza difera, Fancy Nights e mai condensat, mai cald, mai inabusitor.
Categoric pentru iarna!

Fancy Nights by Jessica Simpson 3.58 out of 5 based on 12 ratings and 3 user reviews

Eau De Parfum 1oz
Fancy Nights Perfume by Jessica Simpson, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Fancy Nights by Jessica Simpson Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Fancy Nights by Jessica Simpson Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Fancy Nights by Jessica Simpson Eau de Parfum Spray 3.4 oz Body Lotion 3 oz Bath Shower Gel 3 oz for Women
StrawberryNET.com
Jessica Simpson Fancy Nights Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Jessica Simpson Fancy Nights Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
StrawberryNET.com
Jessica Simpson Fancy Nights Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Jessica Simpson Fancy Nights Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jessica Simpson Fancy Nights fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jessica Simpson Fancy Nights, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fancy Nights dupa Jessica Simpson. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fancy Nights de Jessica Simpson reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Miss Dior Le Parfum Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Guerlain Shalimar Parfum Initial Lalique Lalique Le Parfum Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Cartier Baiser Vole Chanel Allure Sensuelle Yves Rocher Vanille Noire Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Serge Lutens Daim Blond Rihanna Reb'l Fleur Madonna Truth or Dare Amouage Fate for Women Montale Chocolate Greedy Lorenzo Villoresi Teint de Neige Kenzo Kenzo Amour Calvin Klein Obsession Gucci Gucci Rush Dolce&Gabbana D&G Serge Lutens Ambre Sultan