Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Jil Jil Sander de dama

Jil Jil Sander de dama

Jil Jil Sander de dama Imagini Jil Jil Sander de dama Imagini

Jil de Jil Sander este un parfum Oriental Floral de dama. Jil a fost lansat in 2009. Jil a fost creat de Olivier Polge si Bruno Jovanovic. Notele de varf sunt piper roz, lavanda si mandarina; notele de mijloc sunt heliotrop, lacramioare si iris; Notele de baza sunt ambra, mosc si vanilie.

piper roz lavanda mandarina

heliotrop lacramioare iris

ambra mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jil by Jil Sander.

L'Instant Magic
Avant le Jour

Jil Recenziile parfumurilor

lily13ana
lily13ana

Nu cred ca ar putea exista vreo persoana care sa spuna ca nu-i place Jil. Este dulcic, catifelat, pudrat, vanilat. Imi vine sa il mananc desi nu il simt gurmand. Eu am testat dintr-o mostra si cred ca are potentialul de a avea proiectie foarte frumoasa si longevitate buna. Imi pare cunoscut mirosul, dar nu pot sa imi dau seama cu ce seamana. Lavanda si heliotropul se imbina frumos. Imi pare ca aduce cu L'Instant Magic (cel putin imi da acel feeling de parfum ultra feminin), insa este mai dulce. Merita incercat!

leila_mic
leila_mic

Mi-au placut notele parfumului si l-am cumparat - blind, ce-i drept! Abia am asteptat sa-l testez, sa vad cum e ... si recunosc ca m-am indragostit de el!
E pudrat, vanilat fin - se deschide cu note dulci de vanilie si ambra fierbinte; apoi se simt adieri placute de mosc si piper roz, care il 'condimenteaza' delicat
Heliotropul, care devine din ce in ce mai 'obisnuit al casei' in parfumurile mele, imbraca parfumul si-l face cremos, asemeni unei pudre cremoase (mai ca-mi vine sa-l mananc)
Siaj peste medie, persistenta este peste 10 ore (in fiecare seara imi pun un puff pe mana si dimineata il simt, asemenea umbrei, ca e tot acolo) pe piele; pe haine pana la spalare
Imi place foarte mult si imi place cum ma simt eu purtandu-l! Imi da o stare de bine, de siguranta avandu-l langa mine intreaga zi ... si noapte

Este un parfum dulceag, destul de opulent, in care simt heliotrop, ambra, vanilie si ceva iasomie sitetica (desi nu o vad listata). Din pacate intreg parfumul este destul de sintetic si comun, iar asta nu ma prea incanta. Il vad potrivit pentru zilele mohorate de toamna, si are siaj si persistenta moderate. Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jil Sander Jil fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jil Sander Jil, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jil dupa Jil Sander. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jil de Jil Sander reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Elie Saab Le Parfum Jean Paul Gaultier Classique Intense Jean Paul Gaultier Classique Jil Sander Jil Sander No 4 Boucheron Boucheron Christian Dior Poison Bvlgari Bvlgari Man In Black Amouage The Library Collection Opus III Trussardi My Name Chopard Casmir Guerlain L'Heure Bleue Lalique Lalique Le Parfum Chloe Love Joop! Joop! Le Bain Cartier Must de Cartier Tom Ford Black Orchid Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Guerlain My Insolence Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet