Designeri » I-K » Chypre Floral « Grupuri

Jil Sander Eve Jil Sander de dama

Jil Sander Eve Jil Sander de dama

Jil Sander Eve Jil Sander de dama Imagini Jil Sander Eve Jil Sander de dama Imagini

Jil Sander Eve de Jil Sander este un parfum Chypre Floral de dama. Jil Sander Eve a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Olivier Polge. Notele de varf sunt floare de grapefruit si strugurei rosii; notele de mijloc sunt iasomie, violeta si trandafir salbatic; Notele de baza sunt cashmeran si paciuli.

floare de grapefruit strugurei rosii

iasomie violeta trandafir salbatic

cashmeran paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jil Sander Eve by Jil Sander.

Coco Mademoiselle Eau de toilette

Jil Sander Eve Recenziile parfumurilor

Eve este un parfum cu iasomie, trandafir si paciuli, ca note dominante, plus alte note florale si citrate ce se simt in plan secund. Parfumul are un aer destul de racoritor, mentolat cumva, ca de padure dupa ploaie, nu este deloc un parfum pueril sau prost facut! Este si usor dulce, seamana foaaaarte putin cu Coco Mademoiselle! Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Un parfum perfect pentru o zi de toamna cand ploua mocaneste si nu se mai opreste, de-ti intra umezeala in toate oasele si-ti va iesi abia pe dupa Paste, la nu'! Noroc cu Eve, ca ma invioreaza cu aroma energizanta de grapefruit si-mi aduce aminte, cu casmirul si paciuliul, ca mai exista lucruri bune pe lumea asta si pana la Paste. De exemplu, Craciunul! Si stiu ce-mi doresc de la prietenul meu: o sticla din noul Jil Sander!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jil Sander Jil Sander Eve fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jil Sander Jil Sander Eve, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jil Sander Eve dupa Jil Sander. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jil Sander Eve de Jil Sander reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Caron Lady Caron Pierre Balmain Ambre Gris Narciso Rodriguez Essence Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Cartier La Panthere Joop! Joop! Le Bain Hermes 24 Faubourg Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Chanel Coco Mademoiselle Guerlain Idylle Eau Sublime Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Chloe Love Eau Intense Yves Rocher So Elixir Boucheron Boucheron Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea D`Orsay Tilleul Christian Dior J`Adore L`Absolu Serge Lutens Bas de Soie Guerlain L'Instant Magic Christian Dior Dune