Designeri » I-K » Floral Fructat « Grupuri

Jil Sander No 4 Jil Sander de dama

Jil Sander No 4 Jil Sander de dama

Jil Sander No 4 Jil Sander de dama Videouri
Jil Sander No 4 Jil Sander de dama Imagini Jil Sander No 4 Jil Sander de dama Imagini Jil Sander No 4 Jil Sander de dama Imagini Jil Sander No 4 Jil Sander de dama Imagini

Jil Sander No 4 de Jil Sander este un parfum Floral Fructat de dama. Jil Sander No 4 a fost lansat in 1990. Notele de varf sunt prune, galbanum, piersica, anason, bergamot, trandafir si muscata; notele de mijloc sunt nucsoara, garoafa, tuberoza, tarhon, violeta, iasomie, heliotrop, ylang-ylang, trandafir si smirna; Notele de baza sunt coriandru, lemn de santal, boabe de tonka, paciuli, mosc, zibeta, lichen, vanilie, cedru si Ambergris.

prune galbanum piersica anason bergamot trandafir muscata

nucsoara garoafa tuberoza tarhon violeta iasomie heliotrop ylang-ylang trandafir smirna

coriandru lemn de santal boabe de tonka paciuli mosc zibeta lichen vanilie cedru Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jil Sander No 4 by Jil Sander.

Jil Sander No 4 Recenziile parfumurilor

Sory
Sory

Indraznet, rebel, oriental. Perfect pentru starea mea de spirit~!

laura24
laura24

Garoafa primeaza la mine si dupa 30 de minute am simtit anasonul ceea ce imi place ,heliotrop si violeta.Imi plac parfumurile cu miros de garoafa si ma bucur ca am luat un decant.Nu stiu daca voi cumpara o sticla mare...dupa ce termin decantul..cine stie ?Persistenta si siaj peste medie.

lily13ana
lily13ana

Hmm, parfumul este un amestec omogen, in care nu predomina o nota anume si are o evoulutie superba, de la un debut usor sapunos catre o baza cyphre in toata regula. Pe tot parcursul are o dulceata discreta, care la baza, impreuna ca cu restul de note(pe care eu nu le disting) creeaza o combinatie extrem senzuala si rafinata. Cred ca senzualitatea este cuvantul cu care as asocia acest parfum. Desi debuteaza puternic, se aseaza frumos si discret, insa eu il simt in permanenta. Pe anumite tipuri de piele s-ar putea sa iasa in evidenta nota animalica la un moment dat, insa pana la final va ramane doar in fundal. Merita incercat, eu l-am luat blind de aici de pe forum si nu regret absolut deloc. Sticla este grea si se simte frumos in palma , iar mirosul persista multe ore.

sigrid
sigrid

27 de note oficiale si din toate eu ma poticnesc in galbanum ca nota de varf. Ma simt ca si cum as da examen pentru permis auto si mi se opreste motorul la 3 secunde de la plecarea de pe loc.
Raman intepenita de emotii si blocata in amintiri din viitor cu mine la volan. Dar azi politistul e in toane bune,nu-mi pune dosarul in brate si imi mai da o sansa. Ba chiar ma baga si pe un un traseu frumos. Imi spune sa fac stanga si intram pe o strada cu multe garoafe, pe care sunt blocuri cu muscate atarnate la balcoane si case cu gradini de iasomie. Intram apoi intr-un giratoriu in care municipalitatea a plantat un rond cu trandafiri,frumos din partea lor! E vara, e canicula , ma sufoc si mi se pare ca la fiecare intersectie e cate o florarie gigantica open space, in care se vand toate florile lumii. Nu disting ceva clar din aceasta pacla florala , ma obsedeaza sa deschid un geam dar stiu ca nu am voie sa fac asta in timpul examenului. Sper doar sa nu mai dureze mult pentru ca sunt coplesita de emotii iar mirosul amestecat de flori din masina ma termina.
Pana si politistul cred ca azi s-a dat cu parfumul neveste-sii!
Slava Domnului, imi face semn sa trag pe dreapta! Am scapat! Dar sunt sigura ca in masina mirosul ramane pana tarziu in noapte , ore si ore !
Daca vrei sa mirosi traznet, da-te cu No4 ! La modul propriu sigur iti va reusi ! Nu spun ca n-ar fi posibil si la modul figurat , cu conditia sa treci de blocajul olfactiv si poate afectiv al anilor ’90 .
Pt ca am uitat sa va mai spun ca politistul era militian iar examenul se facea ca-l dadeam pe o Dacia 1300 !

miha.vld
miha.vld

Este un parfum foarte bine construit.Cand spun asta ma refer ca din noianul de note numai un nas fin le poate distinge pe fiecare in parte.Din pacate nu e cazul meu.Din fericire,aici pe fragrantica sunt destule persoane foarte pricepute la descris parfumuri.Persistenta pe piele-12 ore.Pe haine sau pe par-pana la urmatoarea spalare.Parfumul se potriveste tinutelor elegante.
Inca nu am avut curajul sa-l port la biserica :)) dar o sa incerc.

Parfumul este un clasic foarte bine realizat, extrem de intens, opulent, in genul casei Chanel. Este un oriental-condimentat cu accente fructate, sau mai bine zis un chypre-fructat. Parfumul are si flori, dar este departe de a putea fi nunit un floral!
Incepe direct fructat-condimentat, cu pruna, piersica si anason, urmand ca in cateva minute sa simt si garoafa, tuberoza, trandafir si un strop de ceva pudrat, iris sau heliotrop. Tot acum imi pare ca simt si ceva aldehide, care ii dau un aer usooooor sapunos, le simt foarte slab, insa sunt prezente. Catre final simt si tonka, paciuli, santal si zibeta. Siaj si persistenta fantastica! Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jil Sander Jil Sander No 4 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jil Sander Jil Sander No 4, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jil Sander No 4 dupa Jil Sander. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jil Sander No 4 de Jil Sander reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Joop! Joop! Le Bain Christian Dior Poison Jean Paul Gaultier Classique Elie Saab Le Parfum Boucheron Boucheron Guerlain My Insolence Christian Dior Miss Dior Le Parfum Chopard Casmir Amouage The Library Collection Opus I Christian Dior Pure Poison Givenchy Amarige Christian Dior Midnight Poison Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Jean Paul Gaultier Classique Intense Cartier Must de Cartier Robert Piguet Fracas Juliette Has A Gun Lady Vengeance Givenchy Pi Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Dolce Vita