Designeri » I-K » Floral Fructat « Grupuri

Sensual Jil Jil Sander de dama

Sensual Jil Jil Sander de dama

Sensual Jil Jil Sander de dama Imagini

Sensual Jil de Jil Sander este un parfum Floral Fructat de dama. Sensual Jil a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Olivier Polge. Nota de varf este mure; notele de mijloc sunt note florale si floare de portocal african; Notele de baza sunt paciuli si vanilie.

mure

note florale floare de portocal african

paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sensual Jil by Jil Sander.

Sensual Jil Recenziile parfumurilor

crisa
crisa

Nu credeam ca mura si paciuli pot crea un parfum asa de sofisticat. La inceput am impresia ca am intrat intr-o farmacie, apoi paciuli se domoleste. Dupa mine intra la categoria clasice, fara a fi batrinicios. Purtat de o femeie peste 30 de ani, sigura pe sine, care isi cunoaste valoarea.

Este un parfum destul de dens si dulce si intr-adevar senzual. Miroase a mure, vanilie si un strop de paciuli, avand si un usoooor iz masculin, dar foarte placut. Eu flori nu simt deloc, parfumul fiind in mod clar unul oriental-vanilat-fructat, potrivit pentru sezoanele reci. Siajul si persistenta sunt moderate. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jil Sander Sensual Jil fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jil Sander Sensual Jil, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sensual Jil dupa Jil Sander. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sensual Jil de Jil Sander reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Princesse Marina De Bourbon Rouge Royal Princesse Marina De Bourbon Mon Bouquet Annick Goutal Petite Cherie Love Passport First Love Masaki Matsushima Masaki/Masaki Bourjois Clin d'Oeil Lovely Girl Vera Wang Rock Princess Lush Ginger So...? So...? What Corine de Farme Witch Will Paul Smith Paul Smith Rose Summer Edition 2011 Yves Rocher Folies de Saisons Ivresse d'Ete