Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Sun Jil Sander de dama

Sun Jil Sander de dama

Sun Jil Sander de dama Imagini Sun Jil Sander de dama Imagini Sun Jil Sander de dama Imagini Sun Jil Sander de dama Imagini Sun Jil Sander de dama Imagini Sun Jil Sander de dama Imagini

Sun de Jil Sander este un parfum Oriental Floral de dama. Sun a fost lansat in 1989. Creatorul acestui parfum este Pierre Bourdon. Notele de varf sunt floare de portocal african, note fructate, bergamot, lamaie de Amalfi, coacaze si lemn de palisandru; notele de mijloc sunt garoafa, ylang-ylang, heliotrop, radacina de stanjenel, trandafir si lacramioare; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, paciuli, ambra, styrax, rasina benzoica, boabe de tonka si vanilie.

floare de portocal african note fructate bergamot lamaie de Amalfi coacaze lemn de palisandru

garoafa ylang-ylang heliotrop radacina de stanjenel trandafir lacramioare

mosc lemn de santal paciuli ambra styrax rasina benzoica boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sun by Jil Sander.

Sun Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

aş sublinia ceea ce s-a spus şi pe alte siteuri: primul puf e foarte soapy, atât de soapy încât înţeleg popularitatea de care s-a bucurat Sun după 90: a face un duş ca lumea, a mirosi a curat era, în aberaţia de dictatură, un lux. imperial leather, camay... cam asta e sun, într-o primă fază. apoi, spre bucuria mea, e vanilie. vanilie şi cremă nivea.

mie îmi place uneori să miros a excesiv de curat şi apreciez mirosul subtil de vanilie pe care-l emană în baie un săpun dove pure pampering, deci apreciez şi potenţa acestui parfum, cu atât mai mult cu cât activităţile de peste zi irosesc mireasma plăcută a duşului de dimineaţă, iar un parfum ca ăsta o menţine. nu îţi creează o aură specială, dar are meritul de a întreţine acest vibe de neat, de curăţenie. e de mare, dar de marea aceea raţionalizată din staţiunile româneşti... depinde de fiecare dacă asumă acea amintire cu bucurie nostalgică sau cu dezgust

notele de mijloc devin senzuale şi grele, cu nuanţe amintind mai degrabă de Rochas sau Boucheron. e superb pt septembrie: amintirea vacanţei şi promisiunea languroasă a toamnei, all in one. spre final redevine săpunos.

costă puţin şi îmi place. l-aş recomanda şi fetelor tinere, conservatoare. mai e nevoie să mirosim şi "aşa" :)

p.s.: are siaj remarcabil, prietenul meu spune că îl simte tot timpul atunci când suntem pe stradă și că nu-i venea să creadă că e parfumul ăla în sticlă albă :)

Este un oriental-condimentat destul de spicy, construit in stilul vechi, fiind un parfum dens, care mie nu imi pare a fi potrivit pentru vara, desi numele ar putea sa duca publicul in eroare. Nu este un aldehidic, insa este un parfum dulce-lemnos si warm-spicy, destul de bine facut, ce nu prea seamana cu alte parfumuri. Este de achizitionat pentru cei ce prefera parfumurile clasice si poate fi purat in zilele ploioase de toamna sau iarma. Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 7/10

iuliatundre
iuliatundre

e jucaus ,vesel si usor de purtat n. te bine dispune cu aroma lui. e ca o zi de vara insorita la mare

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jil Sander Sun fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jil Sander Sun, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sun dupa Jil Sander. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sun de Jil Sander reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dolce Vita Christian Dior Dune Lancome Tresor Yves Saint Laurent Cinema Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Guerlain Shalimar Parfum Initial Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Guerlain Shalimar Frederic Malle Portrait of a Lady Thierry Mugler Alien Essence Absolue Bottega Veneta Bottega Veneta Givenchy Organza Christian Dior Dior Addict Amouage Dia pour Femme Calvin Klein Obsession Guerlain Eau de Shalimar Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Chamade Trussardi Trussardi Inside for women Givenchy Amarige