Designeri » I-K » Oriental Lemnos « Grupuri

Dark Amber & Ginger Lily Jo Malone de dama

Dark Amber & Ginger Lily Jo Malone de dama

Dark Amber & Ginger Lily Jo Malone de dama Imagini Dark Amber & Ginger Lily Jo Malone de dama Imagini

Dark Amber & Ginger Lily de Jo Malone este un parfum Oriental Lemnos de dama. Dark Amber & Ginger Lily a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt cardamom negru, ghimbir si piper roz; notele de mijloc sunt iasomie, orhidee, nufar si trandafir; Notele de baza sunt pielarie, lemn de santal, tamaie Kyara (olibanum), paciuli si ambra neagra.

cardamom negru ghimbir piper roz

iasomie orhidee nufar trandafir

pielarie lemn de santal tamaie Kyara (olibanum) paciuli ambra neagra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dark Amber & Ginger Lily by Jo Malone.

Naomagic
Navegar

Dark Amber & Ginger Lily Recenziile parfumurilor

Este un parfum interesant, unde combinatia ghimbir-santal imi pare foarte reusita. Parfumul incepe putin warm-spicy, avand un iz ca de ceai cu ghimbir, insa, atunci cand simt santalul, incepe sa imi placa. Se mai simt in doze mici note de cardamon, paciuli si ceva flori. Are un miros care ma face sa stau cu nasul tot in incheietura, adulmecand parfumul cald, rotund si usor spicy!
Siaj moderat, persistenta moderata. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jo Malone Dark Amber & Ginger Lily fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jo Malone Dark Amber & Ginger Lily, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dark Amber & Ginger Lily dupa Jo Malone. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dark Amber & Ginger Lily de Jo Malone reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Creed Himalaya Guerlain Habit de Metal Aveda Aveda Love Montale Red Vetyver Halle Berry Halle Molinard Les Orientaux: Patchouli Jacques Fath Fath Pour L`Homme Ava Luxe Hong Kong Garden Mistral Balinese Vanilla M. Micallef Patchouli Odin 01 Nomad Penhaligon`s Zizonia