Designeri » I-K » Floral Aldehidic « Grupuri

John Galliano John Galliano de dama

John Galliano John Galliano de dama

John Galliano John Galliano de dama Videouri John Galliano John Galliano de dama Videouri
John Galliano John Galliano de dama Imagini John Galliano John Galliano de dama Imagini John Galliano John Galliano de dama Imagini John Galliano John Galliano de dama Imagini John Galliano John Galliano de dama Imagini John Galliano John Galliano de dama Imagini

John Galliano de John Galliano este un parfum Floral Aldehidic de dama. John Galliano a fost lansat in 2008. John Galliano a fost creat de Christine Nagel si Aurelien Guichard. Notele de varf sunt aldehide, aglica si bergamot; notele de mijloc sunt trandafir, violeta, bujor, stanjenel si lavanda; Notele de baza sunt ambra, mosc, paciuli, tamaie si cedru de Virginia.

aldehide aglica bergamot

trandafir violeta bujor stanjenel lavanda

ambra mosc paciuli tamaie cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about John Galliano by John Galliano.

John Galliano Recenziile parfumurilor

rafaela
rafaela

Doar mie imi pare asemanator ca stil si baza cu Gloria Vanderbild???
Tamaia se simte pana tarziu de tot, dar mirosul de biserica dispare, se metamorfozeaza. Nu-mi place deloc la inceput! Dupa vreo ora e foarte dragut, dar tinand cont ca eu l-am luat pt ca acolo sus in dreapta scrie "pudrat"... So, where "za" powder?

psipsina
psipsina

este fix ceea ce se poate spune despre rebelul galliano, transpunerea lui în miros dacă vrem. o construcție aidoma rochiilor create de acest rebel cu sânge spaniol, care s-a lăsat mult așteptat până să debuteze în parfumerie și a făcut-o atât de impresionant și de atent la detalii (ceea ce nu se poate spune despre parlez moi d'amour).
o tămâie tenace și profundă, un amestec nocturn și aproape de limita sălbaticului. tocmai de aceea nu este ușor de purtat... și este atât de special.
da, eu îl văd mai degrabă gotic... și exclusivist.

manuelag
manuelag

Pe mine: Gotic? Nici vorba! Gotic poate fi Incense Rose de la Tauer. Întunecat? Pai cum? Are atâtea aldehide încât mii de cuțite de gheață îmi strapung creierii. Bun? Ca și lucratura poate...
Debutul este paralizant. Mii de țurțuri formați din clor, detergenți, hipoclorit și ceva otrava. Deunăzi am concluzionat ca mă întoarce în timp, atunci când eram mica mica și mergeam întâmplător la magazinul de chimicale cu bunica...si mă pocneau o mie de mirosuri ascuțite în același timp. Dar curate. Curate pana la refuz.
Mijlocul...O da! Se continua cu o violeta rece. Tot sloiurile de mai sus sunt responsabile. Pudrat și rece. Ciudat. Chiar e un parfum ciudat. Nu este urat. Dar are ceva ce contrastează. Aldehide și violete. Poate...dar în alte cantități fiecare.
Tamaie? Poate. Dar nu in stil bisericesc! Deloc. Din contra. Frapează ca și designerul al cărui nume îl poarta. Nu are nimic cuminte și nu duce cu gândul la tămâia aceea cu miros meditativ. Ce meditație?
Este o Madona tatuata pusă în mijlocul altarului.
E ca prima zăpadă! Supeeerba! Dar Îți trece când știi cât e de rece!
Purtătoarea : excentrica? Noooo... excentric as găsi Arabian Horse...sau cine știe ce parfum cu miros de fecale. Tânără bătrână. ..nu știu. Dar cert este ca nu vorbește prea încet și tine musai sa atragă atenția prin ceva. Parfumul ajuta în acest caz. Zbiară pur și simplu!
Locatia: afară. ..cred...
Este un parfum original. Cu transformări multe. Dar ciudat! Și cine va recomanda achiziția blind sa știți ca nu va e prieten! Pe mine m-a lovit în moalele capului. Dar o sa-l port o data! Așa. ..sa mă învăț minte! :)

Liviu
Liviu

Miha are multa dreptate, nu este intunecat, doar imbina armonios tamaia cu trandafirul si alte flori. Catalogat ca fiind aldehidic nu produce greata sau dureri de cap, poate daca ai realmente o problema. Insa se pare ca va lua o binemeritata pauza pana spre toamna deoarece nu se potriveste cu mireasma florilor de primavara.

miha.vld
miha.vld

Este,intr-adevar,un parfum foarte bine construit,feminin,senzual,enigmatic.Mie personal,nu mi se pare gotic sau intunecat.Nota de incense se simte de la inceput pana la final dar de fiecare data acompaniata de cate o floare.De mentionat faptul ca nu am gasit in nicio biserica (si ma cam duc in pelerinaje)un parfum atat de minunat.
Longevitate si siaj de exceptie.Se preteaza la domnisoare si doamne care nu duc lipsa de self-esteem.Si la tinute elegante.Ah,sa nu uit-parfumul are un preț exceptional!

nelly_rose
nelly_rose

John Galliano este un parfum foarte intunecat si misterios cu un sex-appeal rar intalnit. Debuteaza cu muulta tamaie si cu violete dulci dar si cu un strop de aldehide, care insa, dispar destul de repede. Apoi, se mai domoleste si tamaia si apar irisul si trandafirul. Imi place mult cum e redata nota de tamaie din el. Se simte ca un fum transparent, cel putin la inceput.
Este un parfum pe care l-as purta in special seara si niciodata in situatii formale. Ba cred ca l-as purta si prin casa, atat de mult imi place.
Am vazut ca este asemanat cu Chanel no.22 ceea ce mie mi se pare nitel exagerat. Le-am testat pe ambele alaturi si, desi la inceput par sa semene, in cateva minute se despart si merg pe drumuri diferite. Chanel no.22 e un parfum diurn, mai elegant si mai formal decat John Galliano care este un parfum nocturn, nelinistit si intunecat.
Siajul si persistenta sunt bune, insa am avut o cantitate foarte mica. Intuiesc insa, ca niste pufuri direct din sticla l-ar face si mai intens.
Este un parfum creativ si purtabil, mult mai bun, as zice eu, decat destule parfumuri din categoria nisa.

Un parfum gotic, intunecat, extrem de interesant, foarte bine construit, cu siaj foarte bun si persistenta mare. Incepe aldehidic-pudrat, apoi se simte o usoara aroma de trandafir si multa violeta. Simt bine si tamaia, pe carte o ador in orce combinatie, insa paciuli, care ar fi usor detectabil, lipseste cu desavarsire. Este un parfum ce imi sugereaza o camera intunecata, in care se practica ocultismul :). Stiu ca suna bizar, insa parfumul este extrem de inventiv, comparabil cu creatiile de nisa! Nota mea: 9/10

Roparfumuri
Roparfumuri

John Galliano pentru mine este greu de descris, de comparat..
Vintage si romantic...daca la primele note simt aldehidele, apoi simt bujorul ?!, ca mai apoi baza lemnoasa si tamaioasa, sa se imbine armonios..
In opinia mea, este un parfum cu multa personalitate, pentru mine este superb!
Longevitate foarte buna, siaj extraordinar..

arianperfume
arianperfume

Aoleu, ce recenzii, fetelor, eu iubesc acest parfum, este unul dintre preferatele mele si aproape de fiecare data primesc complimente(din partea amebelor tabere). E adevarat ca nu e parfumul clasic cumintel si potolit care nu ar provoca reactii adverse nimanui dar sub nici o forma nu ma duce cu gandul la atmosfera din biserica chiar daca are in structura si note de tamaie. Sincer, nu am fost niciodata intr-o biserica in care sa miroasa asa de bine:))
Purtat pe piele in cantitate rezonabila este un parfum remarcabil. Pe mine cele mai simtite note sunt cele de trandafir, iris si aldehide. Tamaia are farmecul ei si se potriveste foarte bine cu izbucnirea de aldehide de la inceput.
Este un parfum elegant si nestapanit, am deja doua sticle, ceea ce pentru mine este nemaintalnit. Este singurul parfum pentru care am cumparat vreodata o sticla de rezerva:),....la gramajul maxim!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre John Galliano John Galliano fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre John Galliano John Galliano, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica John Galliano dupa John Galliano. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre John Galliano de John Galliano reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Alien Essence Absolue Thierry Mugler Alien Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Le Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Elie Saab Le Parfum Lancome La Vie Est Belle Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Guerlain Insolence Thierry Mugler Womanity Guerlain Shalimar Parfum Initial Yves Rocher Voile d'Ambre Chanel Allure Sensuelle By Kilian Back to Black Amouage Memoir Woman Christian Dior Dune Yves Saint Laurent Cinema Chanel Coco Mademoiselle