Designeri » I-K » Floral Fructat « Grupuri

Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum John Galliano de dama

Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum John Galliano de dama

Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum John Galliano de dama Imagini Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum John Galliano de dama Imagini Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum John Galliano de dama Imagini

Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum de John Galliano este un parfum Floral Fructat de dama. Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt mandarina, zmeura si afine; notele de mijloc sunt lavanda, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt vetiver, paciuli si vanilie.

mandarina zmeura afine

lavanda iasomie trandafir

vetiver paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum by John Galliano.

Embrace Her

Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

laura24
laura24

Imi aduce aminte de Embrace for her de la orflame care nu se mai fabrica si care imi placea foarte mult,o zmeura frumoasa aproape de natural si trandafir catifelat invelit in vanilie ..frumos proaspat de primavara.Persistent destul de buna cam 6 ore si siaj bunicel.Merita cumparat la cat de ieftin si BUN este.
Nota mea: 8/10

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Mirosind acest parfum am avut din nou impresia ca iubirea este asociata cu mirosul dulce acrisor al fructelor de padure.Era un deja-vu repetat de atatea ori incat eram hotarata sa evit din start parfumurile cu o anumita denumire.Si totusi, chiar daca mie dragostea imi sugereaza altceva, poate un "L'eau de merveille" sau ceva asemanator,nu merita sa nedreptatesc acest parfum.Nu este un parfum de care eu m-as indragosti.Nu simt decat zmeura amestecata cu afine si rafinata putin cu paciuli si un vag iz de trandafir vanilat. Dar, da, este vesel, tineresc, potrivit pentru spiritele tinere si foarte tinere iar sticluta, ce pot sa spun... e superba. Pacat ca nu contine ceva care sa imi placa la fel de mult...Si nu stiu, o fi din vina sticlutei, dar parca tot adulmecandu-l, ma inveselesc si eu asa...si ma gandesc ca de fapt asta asteptam de la un parfum:o stare de spirit noua. Iar daca starea asta de spirit noua e buna dispozitie, parfumul merita a fi recomandat.

Maryna
Maryna

Este un parfum foarte dragut si jucaus, pentru tinere. E un floral fructat reusit, cu persistenta de aprox 5h pe piele, iar pe haine, pana la 24h, chiar si pana la urmatoarea spalare, depinde cat e aplicat.
Notele dominante sunt zmeura, afinele, trandafirul, dupa cateva ore, se simte usor vanilia. E foarte delicat. Perfect pentru primavara.

Addict
Addict

Este un parfum bun,de care te îndrăgostești și la tinerețe si la maturitate,mai ales cand sufletul ți-a ramas tanăr!Eu simt inițial coacăze,apoi trandafir(frumos,nu apa de trandafir) și ghimbir,iar în final patchouli.Chiar e "zemos" si foarte tonic.Are o persistență usor peste medie și un siaj moderat,te bine-dispune și cred că e potrivit pt. serile de vară!

Este un parfum delicios in care simt bine arome de zmeura, afine, amestecate cu ceva flori discrete, pe o baza de vanilie si paciuli. Are un iz dulce-acrisor, suculent, nesimtindu-se aici nota aceea de sapun care se regaseste in edt. Este un parfum destul de adolescentin, cu siaj si persistenta medii.
Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre John Galliano Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre John Galliano Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum dupa John Galliano. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum de John Galliano reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Boucheron Boucheron Roberto Cavalli Roberto Cavalli Nero Assoluto Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Hermes L’Ambre des Merveilles Tom Ford Black Orchid Caron Fleur de Rocaille (1993) Thierry Mugler Alien Essence Absolue Joop! Joop! Le Bain Cacharel Eden Yves Rocher So Elixir Eau de Parfum Roberto Cavalli Roberto Cavalli Oro Chloe L`Eau de Chloe Moschino Couture! Hermes 24 Faubourg Cartier Baiser Vole Yves Saint Laurent Opium Amouage Honour Woman Bvlgari Bvlgari Pour Femme