Designeri » I-K » Floral Fructat « Grupuri

All About Eve Joop! de dama

All About Eve Joop! de dama

scortisoara
All About Eve Joop! de dama Imagini All About Eve Joop! de dama Imagini All About Eve Joop! de dama Imagini All About Eve Joop! de dama Imagini

All About Eve de Joop! este un parfum Floral Fructat de dama. All About Eve a fost lansat in 1996. Creatorul acestui parfum este Creations Aromatiques. Notele de varf sunt note florale si mar; notele de mijloc sunt scortisoara si iasomie; Notele de baza sunt vanilie si vetiver.

note florale mar

scortisoara iasomie

vanilie vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about All About Eve by Joop!.

All About Eve Recenziile parfumurilor

Un parfum extrem de sintetic si urat, care efectiv imi intoarce stomacul pe dos! Cica ar mirosi a mere verzi, scortisoara si vanilie, dar in realitate este mirosul cheap si strident al samponului ieftin cu miros de mar (stiti voi, sticlele acelea de 1 sau 2 litri cu sampon verde). Siaj si persistenta moderate.
Evaluare: 2/10

Geta_B
Geta_B

Muuult mar in perfecta armonie cu vanilia. Putin condimentat de scortisoara. Notele florale se simt slab. Vetiverul nu se simte. Dulce, vesel, tineresc, inocent. Usor de purtat ziua, primavara-vara. Persistenta moderata, siaj delicat.

olgastefan
olgastefan

Cunoaşteţi, cu siguranţă, sintagma "perfect timing". În general, o folosim atunci când vorbim, cu plăcere, dacă ne priveşte, cu invidie, atunci când nu ni se potriveşte nicicum, în legătură cu diverse tipuri de interacţiuni "norocoase". Felul în care se întâlnesc şi coimpletează notele din All about Eve e, în opinia mea, un caz excepţional de "perfect timing". Totul iese la iveală la timp, exact atunci când nu credeai că lucrurile stagnează la un stadiu vanilat şi nimic nu te mai poate surprinde.
Prima dată m-am întâlnit cu All about Eve în 2001. El era o mostră, eu eram o copilă de 12 ani. E uşor descumpănitor să-ţi găseşti alesul la 12 ani, chiar dacă e vorba despre o aromă într-o sticlă.
13 ani mai târziu, îl port cu aceeaşi plăcere copilăroasă cu care am mirosit acea mostră dintr-o revistă glossy. Îl găsesc cu greu, chiar şi on-line, aşa că ţin de fiecare picătură din sticluţa din colecţie.
Mi se pare că acum este mult mai diluat decât la început şi recomand folosirea lui împreună cu alte produse din gamă: laptele de corp şi gelul de duş. Miroase ca niciun altul. Ieşind din metaforă şi vorbind în termenii concreţi ai compoziţiei, aş zice că e varianta "aşa da" de utilizare a mărului într-un parfum (contrapartida lui See by Chloe sau a lui Tommy Girl).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Joop! All About Eve fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Joop! All About Eve, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica All About Eve dupa Joop!. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre All About Eve de Joop! reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Amarige Kenzo Kenzo Amour Sarah Jessica Parker Covet Nina Ricci Nina Salvador Dali Dalissime Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Nina Ricci Nina L`Elixir Lanvin Eclat d’Arpège Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain My Insolence Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Dolce Vita Marc Jacobs Decadence Kenzo L'Eau par Kenzo Thierry Mugler Alien Essence Absolue Joop! Joop! Le Bain Lalique Lalique Le Parfum Giorgio Armani Si Laura Biagiotti Venezia Pastello Lacoste Touch of Pink