Designeri » I-K » Oriental Lemnos « Grupuri

Joop! Femme Joop! de dama

Joop! Femme Joop! de dama

Joop! Femme Joop! de dama Imagini Joop! Femme Joop! de dama Imagini Joop! Femme Joop! de dama Imagini

Joop! Femme de Joop! este un parfum Oriental Lemnos de dama. Joop! Femme a fost lansat in 1987. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt aldehide, coriandru, note fructate, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt floare de portocal, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, ambra, paciuli, mosc, zibeta, lichen, vanilie si cedru.

aldehide coriandru note fructate bergamot lamaie

floare de portocal iasomie lacramioare trandafir

lemn de santal boabe de tonka ambra paciuli mosc zibeta lichen vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Joop! Femme by Joop!.

Gabriela Sabatini
Possess

Joop! Femme Recenziile parfumurilor

barza mihai
barza mihai

Clasic,senzual,cu un miros divin.
Cald,picant,pudrat,lemnos(cu un lemn de santal minunat),vanilat.
Este parfumul care m-a fermecat inca de la prima intalnire(alaturi de Arpege Pour Homme,Boucheron Boucheron de dama...,iar lista nu este lunga).
Oriental-Lemnos-Floral dulce,care dureaza toata ziua.
Desi este considerat usor masculin si old lady,il vad purtat de o doamna care este stapana pe sine,plina de personalitate si de clasa,cu o vointa de fier(foarte bine punctat de Liviu si leila_mic)
La capitolul persistenta si siaj:un clasic in viata,de lunga durata.

leila_mic
leila_mic

Tocmai l-am primit si ma intreb cum de nu m-am gandit pana acum sa-l testez????
Este superb - plin de personalitate, emana clasa, temperament ... si da, intr-adevar nu se potriveste oricui, insa mie mi se potriveste ca o manusa
(eu intotdeauna am admirat-o pe Angela MERKEL :))

Liviu
Liviu

Primul contact te face sa crezi ca e un parfum fresh barbatesc. Intr-un minut devine un senzual parfum oriental. Destul de aspru in prima faza dupa care se imblanzeste. Este un parfum radical, nu merge oricui. Cand il miros il vad purtat de Angela Merkel. Ulterior am aflat ca Joop! e o casa de moda germana. Mie imi place teribil!

Joop! Femme by Joop! 3.85 out of 5 based on 14 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Joop! Joop! Femme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Joop! Joop! Femme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Joop! Femme dupa Joop!. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Joop! Femme de Joop! reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Dune Chopard Casmir Elie Saab Le Parfum Hermes 24 Faubourg Givenchy Amarige Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Yves Rocher Voile d'Ambre Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Chopard Wish Lancome Magie Noire Jil Sander Jil Sander No 4 Robert Piguet Fracas Chanel Chanel N°5 Givenchy Pi Boucheron Boucheron Guerlain Shalimar John Galliano John Galliano Fendi Fan di Fendi pour Homme Yves Saint Laurent Y