Designeri » I-K » Oriental Fougere « Grupuri

Joop! Homme Joop! de barbati

Joop! Homme Joop! de barbati

scortisoara
Joop! Homme Joop! de barbati Videouri
Joop! Homme Joop! de barbati Imagini Joop! Homme Joop! de barbati Imagini Joop! Homme Joop! de barbati Imagini Joop! Homme Joop! de barbati Imagini Joop! Homme Joop! de barbati Imagini Joop! Homme Joop! de barbati Imagini Joop! Homme Joop! de barbati Imagini Joop! Homme Joop! de barbati Imagini Joop! Homme Joop! de barbati Imagini

Joop! Homme de Joop! este un parfum Oriental Fougere de barbati. Joop! Homme a fost lansat in 1989. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt floare de portocal, mandarina, bergamot si lamaie de Amalfi; notele de mijloc sunt iasomie, heliotrop, lacramioare, cardamom si scortisoara; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, paciuli si vanilie.

floare de portocal mandarina bergamot lamaie de Amalfi

iasomie heliotrop lacramioare cardamom scortisoara

lemn de santal boabe de tonka paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Joop! Homme by Joop!.

Joop! Homme Summer Ticket

Joop! Homme Recenziile parfumurilor

radumihail
radumihail

Joop! Homme joaca in liga condusa detasat de A*Men al lui Thierry Mugler. Asta nu inseamna ca nu este printre primii in aceasta liga. Comparativ cu A*Men care are acel "ruggedness" care contrabalanseaza dulceata parfumului, Joop! Homme lasa notele dulci, fructate sa isi faca de cap in voie. E un parfum potrivit tinerilor, obligatoriu iarna (cred ca as lesina daca as mirosi pe cineva purtand Joop! la 30° C). Nu pot spune ca ma fascineaza, dar nici nu imi displace. E potrivit pt iarna, am primit complimente purtandu-l (ce-i drept, nu atatea ca pt A*Men) dar nu ma simt intotdeauna confortabil purtandu-l. Longevitate si proiectie: cel mai longeviv parfum si cu cea mai mare proiectie pe care l-am mirosit vreodata!!!! Persista pe piele 12h, chiar si DUPA DUS!!! Pe fulare/esarfe, cel putin 4-5 zile asa ca nu exagerati cu pulverizarea. Eu aplic un puf pe gat si unul pe ceafa sau doar unul pe gat asta dupa ce prima oara cand l-am luat am pulverizat mai mult si miroseam ca si cum mi-am spart sticla in cap. Nu cumparati inainte sa mirositi!

Este un parfum foarte intens si dulce, fapt pentru care il vad potrivit si femeilor (defapt mai mult femeilor, in opinia mea) Pe pielea mea miroase migdalat, si asta imi place foarte mult, insa are si un iz aromatic, specific parfumurilor barbatesti. Nu ma deranjeaza asta, cel mai tare miroase a tonka si mai tarziu se aspreste putin de la paciuli. Scortisoara nu o simt in mod special, dar mirosul este in mod clar destul de gurmand. Nu este cel mai rafinat parfum, dar, raportand la pretul lui, mai mult decat corect, cred ca este o investitie buna, tinand cont si de calitatile lui tehnice excelente: siaj si persistenta bune. Evaluare: 7/10

Liviu
Liviu

Nu am crezut vreodata ca-mi vor place parfumurile dulci. Da, este dulce, un dulce care se asterne perfect pe piele si impreuna cu celelalte note lasa un miros deosebit. Eu simt prezente si ceva aldehide pentru ca e frate geaman cu Joop Femme care le are din plin.
Despre siaj si persistenta s-a mai zis, sunt extraordinare. Este un parfum care te face sa uiti ca nu te-ai parfumat daca te imbraci cu aceleasi haine.
I-as fi dat 10 dar simt ca i-ar mai fi trebuit ceva...l-am cautat in celelalte parfumuri derivate produse si nu am gasit decat un Joop Homme diluat cu niste note adaugate.

Catalin1981
Catalin1981

Este o minunatie de parfum. Cei care spun ca este greu sau mult prea dulce inseamna ca exagereaza cu pulverizarile. Da, este un parfum dulce,dar aplicat ok si folosit pe vreme mai rece,este o minunat.

Bergero
Bergero

Joop Homme - un clasic printre parfumurile masculine. Un ,,monstru'' al siajului si longevitatii, peste 16 ore, uneori chiar 24 ore. Siajul este mare, doua pulverizari sunt suficiente daca nu doriti sa va faceti ,,inamici''. Pare sintetic, dar este extrem de floral. Dulceag, la debut miroase a portocala, iasomie, scortisoara. Apoi evolueaza catre o scortisoara foarte fina, agreabila ,vanilie, tonka cremos si patchouli. Stirneste complimente, mai ales de la femeile mature. In mod clar, nu se adreseaza celor foarte tineri. Il vad purtat de barbati peste 30 de ani, in anotimpul rece, toamna tirziu, iarna si niciodata la birou.O poveste frumoasa de iarna, un pic de caldura, ca un blues in care iasomia, vanilia, scortisoara si portocala danseaza frumos...Evaluare 8/10

a4tech
a4tech

Parfumul este foarte bun! Cam unisex as spune eu dar raportul calitate/pret este excelent!

alex naser
alex naser

eram data cu alien si cineva m-a intrebat daca m-am dat cu JOOP! mai multe persoane mi-au zis ca seamana oarecum :)

roxana05
roxana05

Stiu ca acest parfum are multe recenzii negative, insa mie mi se pare special, e un parfum altfel.. e imposibil sa il confunzi cu alt parfum... e extrem de persistent, un puf e suficient ca sa fie simtit toata ziua, iar mai mult nici nu e indicat pentru ca e foarte intens.. imi place sa-l simt pe logodnicul meu purtand acest parfum si chiar daca multi zic ca e mai degraba feminin decat masculin, eu cred ca se inseala :)

tubykap20
tubykap20

Super miros,super siaj,super persistenta,super pret!!! Subapreciat!

Stiu ca nu e o recenzie,a fost ceva de moment! L-am mirosit mai demult...

Joop! Homme by Joop! 3.11 out of 5 based on 32 ratings and 9 user reviews

Gift Set 5oz
Joop! Homme Gift Set III. Eau De Toilette 2,5 oz Aftershave Water 2,5 oz
Joop! Homme Gift Set III. Eau De Toilette 2,5 oz Aftershave Water 2,5 oz
Gift Set 5oz
Joop! Homme Gift Set VI. Eau De Toilette 2,5 oz Shower Gel 1,7 oz Aftershave Balm 1,7 oz
Eau De Toilette 6.7oz
Gift Set 2oz
Joop! Homme Gift Set I. Eau De Toilette 4,2 oz Aftershave Water 2,5 oz
Joop! Homme Gift Set I. Eau De Toilette 4,2 oz Aftershave Water 2,5 oz
Gift Set 2.5oz
Joop Homme Coffret Eau De Toilette Spary 75ml 2.5oz Shower Gel 75ml 2.5oz Red Box 2pcs

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Joop! Joop! Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Joop! Joop! Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Joop! Homme dupa Joop!. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Joop! Homme de Joop! reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Versace Dreamer Thierry Mugler A*Men Lalique Encre Noire Jean Paul Gaultier Le Male Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Bvlgari Aqva Pour Homme Giorgio Armani Armani Code Rochas Rochas Man Versace Eros Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Dior Addict Chopard Casmir Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Lancome Magie Noire Dolce&Gabbana The One Gentleman Gucci Gucci by Gucci Pour Homme Davidoff Zino Davidoff Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin