Designeri » I-K » Lemnos Acvatic « Grupuri

Aqua Sextius Jul et Mad Paris unisex

Aqua Sextius Jul et Mad Paris unisex

marin
Aqua Sextius Jul et Mad Paris unisex Imagini

Aqua Sextius de Jul et Mad Paris este un parfum Lemnos Acvatic unisex. Acesta este un parfum nou Aqua Sextius a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Cecile Zarokian. Notele de varf sunt bergamot, mandarina, portocala, grapefruit, ceai si mimoza; notele de mijloc sunt note marine, flori albe, smochina si ace de pin; Notele de baza sunt labdanum, ambra, cedru, lemn de guaiac, lichen si mosc.

bergamot mandarina portocala grapefruit ceai mimoza

note marine flori albe smochina ace de pin

labdanum ambra cedru lemn de guaiac lichen mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aqua Sextius by Jul et Mad Paris.

Aqua Sextius Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Aqua Sextius...ce e de zis? Pe piele mea acest parfum este asemanator muuult mai cunoscutului si mult mai ieftinului L'eau d'Issey Homme ,avand ca si actori principali note acvatice si citrice,pe o baza usor ambrata si lemnoasa.Clar fiind facut din ingrediente mult mai fine si evident de o calitate deosebita,Aqua Sextius acompaniaza dupa umila mea parere mult mai bine un barbat. Nefiind prea multe de spus,inchei notand siajul,care este moderat si persistenta care este buna.

Este un parfum tonic, excelent pentru vara, cu o smochina foarte naturala, completata de o nota intensa de menthol. Este cumva o combinatie intre Womanity a lui Mugler si Herba Fresca a lui Guerlain, dar mirosul ce rezulta este cu adevarat reusit si calitativ. Este revigorant si deosebit, dar probabil ca se aseamana destul de bine cu vreo editie de vara Womanity, asa ca nu stiu daca as da banutii pe el. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 8/10

Aqua Sextius debuteaza cu succes in liga parfumurilor deosebite cu aroma pregnanta de smochin. Trebuie sa spun ca nota de smochin, in special cand e mai verzuie, nu se numara neaparat printre favoritele mele, dar asta nu ma impiedica nicidecum sa admir unele creatii cu ea (sa ne gandim la Mugler Womanity sau Diptyque Philosykos), insa de aceasta data, testand cateva zile Aqua Sextius mi-am dat seama ca s-ar putea ca el sa fie sansa mea de a ma indragosti cu adevarat de aroma frageda a smochinelor.

Denumit astfel dupa numele latin al orasului Aix-en-Provence (sau orasul celor 100 de fantani), parfumul abunda de prospetime, imbinand intr-o maniera eleganta citricele cu aromele fructate si lemnoase.

Desi este unisex si ma vad purtandu-l in special vara, in fantezia mea cand il simt apare un barbat dupa tiparul meu de ideal :D pe o terasa la malul marii purtand dupa dus nimic altceva decat un halat alb si Aqua Sextius. In aer se simte prospetimea brizei marine si aroma smochinilor care se impleteste cu cea a pinilor maritimi…Parfumul are ceva puternic ademenitor in el, te cheama sa-ti afunzi nasul in piele sa-l absorbi tot in tine ca apoi sa-l emani prin toti porii. Devine parte din tine cand il porti. Se disperseaza foarte frumos si il percep ca pe o aura proaspata, invaluitoare, dar intr-un mod subtil cum numai parfumurile executate cu maiestrie sunt capabile sa reuseasca.

E natural, placut si sexy. Si daca nu am reusit sa va ajut sa vi-l imaginati, recurg la o comparatie, pentru ca majoritatea cunoasteti Mugler Womanity si poate chiar si Diptyque Philosykos: fata de primul Aqua Sextius este cert mai masculin si lemnos, fata de al doilea este mai complex, iar fata de ambele la un loc este mai matur si mai reusit.
Pentru ca-mi transmite mult mai multe decat cele doua, that`s it.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jul et Mad Paris Aqua Sextius fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jul et Mad Paris Aqua Sextius, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aqua Sextius dupa Jul et Mad Paris. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aqua Sextius de Jul et Mad Paris reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Xerjoff Bouquet Ideale Guerlain Mon Precieux Nectar Xerjoff Lira Amouage Memoir Woman Frederic Malle En Passant J.F. Schwarzlose Berlin Trance Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris The Different Company Sublime Balkiss Xerjoff Ibitira Tom Ford Noir de Noir J.F. Schwarzlose Berlin Leder 6 Bottega Veneta Bottega Veneta Puredistance White Serge Lutens Chergui Terry de Gunzburg Ombre Mercure By Kilian Back to Black Salvatore Ferragamo Golden Acacia