Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Néa Jul et Mad Paris de dama

Néa Jul et Mad Paris de dama

caramel
Néa Jul et Mad Paris de dama Imagini Néa Jul et Mad Paris de dama Imagini Néa Jul et Mad Paris de dama Imagini

Néa de Jul et Mad Paris este un parfum Oriental Floral de dama. Acesta este un parfum nou Néa a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Luca Maffei. Notele de varf sunt curmale, pelin, rodie, frunze de palmieri si piper negru; notele de mijloc sunt iasomie Sambac, trandafir de Damasc si prune uscate; Notele de baza sunt paciuli, cashmeran, vanilie, rasina benzoica, caramel, boabe de tonka, ambroxan si mosc.

curmale pelin rodie frunze de palmieri piper negru

iasomie Sambac trandafir de Damasc prune uscate

paciuli cashmeran vanilie rasina benzoica caramel boabe de tonka ambroxan mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Néa by Jul et Mad Paris.

Néa Recenziile parfumurilor

Adelinasworld
Adelinasworld

Néa se deschide cu un amestec gurmand de prune uscate si curmale, combinate cu o rodie dulce de imi lasa gura apa. Parfumul are o textura ca a unui sirop de caramel, de culoareai chihlimbarului, deloc lipicios, ci lichid si moderat de dulce. In jumatate de ora de la aplicare, parfumul isi arata latura florala, in scena intrand un trandafir perfect, cu petale stralucitoare, de un roz fuchsia vesel. In acest moment, Néa imi arata o alta fateta a sa, si as putea sa jur ca este si o nota de cireasa bine coapta, ascunsa printre flori, dar poate e doar combinatia de iasomie, trandafiri si note fructate care creaza aceasta iluzie, jucandu-se cu simturile mele.
Baza parfumului este foarte calda si echilibrata, pot detecta un acord moscat, usor dirty, insa in sensul bun, amestecat cu un paciuli deloc aspru, asezat pe un pat ispititor de vanilie. Un regal olfactiv! Mai vreau!
Néa m-a surprins foarte placut, este moale si luminos, cald si ospitalier si poate sa fie purtat de femeile de toate varstele, avand puterea sa descreteasca fruntile si sa aduca un zambet purtatoarei.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jul et Mad Paris Néa fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jul et Mad Paris Néa, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Néa dupa Jul et Mad Paris. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Néa de Jul et Mad Paris reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Robert Piguet Visa 2007 Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle Portrait of a Lady By Kilian Voulez-Vous Coucher Avec Moi Frederic Malle Carnal Flower Tom Ford Noir de Noir Robert Piguet Rose Perfection Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe Divine L'Infante Panouge Isabey Gardenia Nobile 1942 La Danza delle Libellule Keiko Mecheri Isles Lointaines Lancome La Vie Est Belle L’Absolu Xerjoff Bouquet Ideale Ormonde Jayne Frangipani Puredistance Opardu Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Ciel Pour Femme Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum