Designeri » I-K » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Terrasse A St-Germain Jul et Mad Paris unisex

Terrasse A St-Germain Jul et Mad Paris unisex

Terrasse A St-Germain Jul et Mad Paris unisex Imagini Terrasse A St-Germain Jul et Mad Paris unisex Imagini

Terrasse A St-Germain de Jul et Mad Paris este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Terrasse A St-Germain a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Dorothee Piot. Notele de varf sunt grapefruit, mandarina si rabarbar; notele de mijloc sunt frezie, petale de lotus si trandafir albastru; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal si paciuli.

grapefruit mandarina rabarbar

frezie petale de lotus trandafir albastru

mosc lemn de santal paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Terrasse A St-Germain by Jul et Mad Paris.

Terrasse A St-Germain Recenziile parfumurilor

Admir foarte mult brandul (si cuplul deopotriva) Jul et Mad si consider ca au reusit sa se impuna foarte usor si natural in lumea parfumurilor de nisa, asta pentru ca bifeaza reusite la toate capitolele: combinatii inedite dar purtabile, un hit care i-a scos la rampa - Stilettos on Lex, se simte ca ingredientele sunt pretioase, prezentare impecabila, PLUS TRAVEL SIZE, adevarat ca se vand doar impreuna cu flaconul mare, dar e bine si asa, devine o buna moneda de schimb intre parfumistii care practica swapuri.
Avandu-le pe toate cele patru, concluzia generala dupa o purtare de peste jumatate de an este ca personal inclin spre Stilettos ca favorit, e cel in care ma regasesc deplin si pe care-l aleg mereu cand plec in voiaje. Apoi pe locul doi urmeaza Aqua Sextius purtat in aceasta vara des de sotul meu - si savurat intens de mine pe el, e o smochina fresh incredibibil de parfumata, pe locul trei sta Terrase a St Germain, iar pe patru Amour de Palazzo.

Terasse a St Germain pe mine debuteaza intens aromat, miroase puternic a coaja de grapefruit imbibata de ulei esential. Nota e foarte clara si izolata in primele minute, ca apoi parfumul sa devina dintr-o data floral, tonul initial de fruct emitand cand si cand un mic semnal de la distanta. Ciudat este ca desi mi-e limpede ca simt acum flori, nu pot preciza din ce e format buchetul. Sunt bine amestecate si parfumul are o usoara latura vintage, abia sesizabila, dar care ii confera putina melancolie. Ca si cum chipul unei femei frumoase ar fi pret de cateva secunde umbrit de un gand ce dispare cand isi vede iubitul sosind totusi la intalnire.

Parfumul are o baza destul de sapunoasa peste care nota de paciuli arunca o adiere calda si usor dulce, fiind total diferit aici fata de aparitiile lui baritonale obisnuite. Chiar si pe final grapefruitul palpaie in zare si ii fac si eu inapoi semn cu mana - fericita ca mi-a infuzat parfumul cu nota lui vesela stergandu-mi orice griji marunte.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Jul et Mad Paris Terrasse A St-Germain fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Jul et Mad Paris Terrasse A St-Germain, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Terrasse A St-Germain dupa Jul et Mad Paris. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Terrasse A St-Germain de Jul et Mad Paris reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Memo Kedu Amouage Amouage Lyric Woman Robert Piguet Visa 2007 Guerlain Mon Precieux Nectar Lancome La Vie Est Belle L’Absolu Serge Lutens Nuit de Cellophane Sospiro Perfumes Erba Pura Tom Ford Noir de Noir Nobile 1942 La Danza delle Libellule Frederic Malle Portrait of a Lady Hermes 24 Faubourg By Kilian Back to Black Christian Dior Miss Dior Le Parfum Christian Dior Dune Frederic Malle Carnal Flower Montale Roses Musk Memo Granada Jul et Mad Paris Néa By Kilian Voulez-Vous Coucher Avec Moi