Designeri » I-K » « Grupuri

Calamity J. Juliette Has A Gun de dama

Calamity J. Juliette Has A Gun de dama

Calamity J. Juliette Has A Gun de dama Imagini Calamity J. Juliette Has A Gun de dama Imagini Calamity J. Juliette Has A Gun de dama Imagini

Calamity J. de Juliette Has A Gun este un parfum de dama. Calamity J. a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Romano Ricci. Nota de varf este scortisoara; notele de mijloc sunt stanjenel si IsoE Super; Notele de baza sunt cetalox, absolut de vanilie, boabe de tonka, labdanum, zibeta, Castoreum, paciuli, ambra si mosc.

scortisoara

stanjenel IsoE Super

cetalox absolut de vanilie boabe de tonka labdanum zibeta Castoreum paciuli ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Calamity J. by Juliette Has A Gun.

Calamity J. Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Something old, something new, something borrowed, something blue, a sixpence in your shoe!
Reteta dupa care e facut Calamity Jane! Ceva vechi ar fi un touch de Shalimar , ceva nou ar fi molecula ISO E, ceva de imprumut ar fi irisul din Chanel 19 s.a.m.d ….
Cum sa nu iasa ceva de succes cu asa ingrediente cand in certificatul de nastere , la numele tatalui, scrie Romano Ricci ?
La toate astea, dozaj extraordinar de bun de paciuli si ambra. Fix aceeasi ambra calda din L’Ambre de la Hermes! Vis frumos acest parfum! L-as fi vrut mai puternic si cu un siaj de jur imprejur dar probabil ca e gandit mai mult pentru individual using. Se prea poate insa ca perceptia mea sa fie gresita deoarece l-am testat dintr-o mostra . Aplicat din sticla s-ar putea sa fie alta poveste care sa ma tina si mai mult cu sufletul la gura!
Si sa nu uit : e unul dintre putinele parfumuri in care textul de marketing nu numai ca nu e aberant dar chiar are legatura cu mirosul: ” a masculine fragrance exclusively dedicated to women”. Ceea ce nu trebuie sa sperie , ci sa atraga!Ca nu intotdeauna ceva masculin e ceva rau intr-un parfum!
Daca ar fi un titlu de melodie, Calamity Jane ar fi VENUS AS A BOY/Bjork!

maeda
maeda

A 5-a mostră de la JHG pe care am încercat-o s-a dovedit a fi foarte interesantă și, până acum, este singurul parfum pe care mi-ar plăcea să îl port. Asta pentru că este diferit de celelalte și, mai ales, nu este nici un trandafir la orizont. Scorțișoara, ambra, irisul și paciuli fac din Calamity J. un parfum cald, romantic, cremos și foarte feminin. L-aș purta toamna, pe ploaie rece, să îmi încălzească sufletul.

Un parfum foarte frumos cu iris, ambra si un strop de paciuli. Este un parfum foarte cald, rotund, elegant, insa nu uscat, ambra este cea care ii confera rotunjime. Parfumul are siaj redus si persistenta scazuta. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Juliette Has A Gun Calamity J. fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Juliette Has A Gun Calamity J., completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Calamity J. dupa Juliette Has A Gun. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Calamity J. de Juliette Has A Gun reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Guerlain Insolence Eau de Parfum Serge Lutens Ambre Sultan Juliette Has A Gun Lady Vengeance Frederic Malle Carnal Flower Atelier Cologne Vanille Insensee Serge Lutens Datura Noir Annick Goutal Un Matin d`Orage Caron Aimez - Moi Juliette Has A Gun Citizen Queen Prada Infusion d'Iris Guerlain Samsara Eau de Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Chanel Chanel N°5 Guerlain L'Heure Bleue Viktor&Rolf Flowerbomb Lancome La Vie Est Belle Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Givenchy Ange ou Demon