Designeri » I-K » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Citizen Queen Juliette Has A Gun de dama

Citizen Queen Juliette Has A Gun de dama

Citizen Queen Juliette Has A Gun de dama Videouri
Citizen Queen Juliette Has A Gun de dama Imagini Citizen Queen Juliette Has A Gun de dama Imagini

Citizen Queen de Juliette Has A Gun este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Citizen Queen a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Romano Ricci. Parfumul prezinta trandafir, stanjenel, pielarie, ambra, imortela, laudanum frantuzesc, aldehide, labdanum, bergamot, note pudrate, mosc si rasini.

trandafir stanjenel pielarie ambra imortela laudanum frantuzesc aldehide labdanum bergamot note pudrate mosc rasini

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Citizen Queen by Juliette Has A Gun.

Citizen Queen Recenziile parfumurilor

crisa
crisa

Senzualitate intr-un decor cu mobila clasica si catifea.

ala2006
ala2006

Am iubit parfumul asta de la primul puf pentru ca imi ofera tot ce imi place mai mult: pudra, irisul care e una din cele trei flori favorite si pielaria. Toate trei sunt prezente pe intreaga durata a lui, destul de lunga (8-9ore), capatand doar usoare nuante in functie de aparitia celorlalte note. Aldehildele le simt la inceput si destul de putin, pielaria e ceva mai fina ca cea din Shalimar, dar tot aceeasi nuanta de negru poarta iar spre final imi place cum se aseaza o usoara aroma de bergamot.
E un parfum de vreme rece, care se asorteaza foarte bine cu geaca si bocanci, dar si mai bine cu ghete sic, fusta scurta, geaca de piele si un ruj rosu :)
Nota mea 9 din 10.

Un lemnos-pudrat, plus ceva pielarie si doar un strop de aldehide, aproape insesizabile. Iris si ambra, pe un fond lemnos si destul de frumos.
Siaj si persistentq moderate. Evaluare: 7/10

maeda
maeda

Citizen Queen este a doua mostră de la JHG pe care am încercat-o. După experiența nereușită cu Midnight Oud nu așteptam prea multe. Dar îmi place. Începutul mi s-a părut înțepător, masculin, am simțit puternic notele de pielărie, mosc și bergamotă. În câteva minute parfumul s-a cumințit, s-a deschis și am perceput aldehide, pudră, iris, trandafir...toate aceste note fac din Citizen Queen un parfum romantic, feminin, elegant.

manuelag
manuelag

si ca sa fie nota completa, am plecat azi si cu cateva fiole acasa(curiozitatea n-a omorat pisica, dar nici bine nu i-a fost!)...mai bine stateam in banca mea. acest parfum are un miros atat de sintetic incat iti da cu siguranta dureri de cap...si eu sunt rezistenta la mirosuri tari...este ceva, are ceva, probabil acele aldehide, pe care eu le simt in creieri, cu dureri de sinus si stari de voma. nu doar ca nu mai vreau sa-l incerc a doua oara, dar sincer nu cred ca as mai putea. e ca si cum ai simti o pudra rafinata pe o piele imbacsita de mirosuri vechi de transpiratie...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Juliette Has A Gun Citizen Queen fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Juliette Has A Gun Citizen Queen, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Citizen Queen dupa Juliette Has A Gun. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Citizen Queen de Juliette Has A Gun reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Serge Lutens Datura Noir Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Prada Infusion d'Iris Molinard Habanita Eau de Parfum Chanel Allure Sensuelle Montale Aoud Collection - Red Aoud By Kilian Back to Black Keiko Mecheri Attar de Roses Givenchy Pi Molinard Habanita Chanel Chanel N°5 Guerlain Shalimar Parfum Initial Caron Aimez - Moi Lalique Encre Noire Pour Elle Robert Piguet Fracas Frederic Malle Iris Poudre Amouage Amouage Lyric Woman