Designeri » I-K » Chypre Floral « Grupuri

Lady Vengeance Juliette Has A Gun de dama

Lady Vengeance Juliette Has A Gun de dama

Lady Vengeance Juliette Has A Gun de dama Imagini Lady Vengeance Juliette Has A Gun de dama Imagini Lady Vengeance Juliette Has A Gun de dama Imagini

Lady Vengeance de Juliette Has A Gun este un parfum Chypre Floral de dama. Lady Vengeance a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Notele de varf sunt bergamot si lavanda; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc, trandafir marocan, IsoE Super si paciuli; Notele de baza sunt ambroxan, vanilie si mosc alb. Parfumul prezinta paciuli, vanilie si trandafir.

bergamot lavanda

trabdafir bulgaresc trandafir marocan IsoE Super paciuli

ambroxan vanilie mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lady Vengeance by Juliette Has A Gun.

Vengeance Extreme
Agent Provocateur
Lumiere Noire Pour Femme
Rosa di Filare

Lady Vengeance Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

O capodopera a trandafirului pacatos, matasos si catifelat de culoare burgundy, emana senzualitate si sexualitate prin toti porii si striga a sex-appeal si erotism.
Imbracat cu o manta pamantie si densa de paciuli, care ii stapaneste nervul si caracterul floral, trandafirul din Lady Vengeance este catifeaua ce se acunde sub manta - luxos, catifelat, cu multiple fatete si jocuri obscure, raspandeste un parfum dulce si pregnant care este temperat de tonurile usor astringente ale bergamotei si a lavandei. Vanilia il incalzeste, il face senzual si ii confera o latura suava si lasciva.
Siaj mare,persistenta 6 - 7 ore!

sigrid
sigrid

Warning: daca nu iti place trandafirul in parfumuri, nu il vei iubi. Iti va placea, ii vei recunoaste niste calitati , iti vei comanda ( luata de cap de nota de trandafir bulgaresc, influentata de recenzii si de cat de misto e sticla) un 50 ml( oftand ca nu l-au scos astia si la 30) si cam atat .
Pe de alta parte, nu exclud ca ar putea seduce femeia care nu si-a definit foarte bine preferintele in materie de parfumuri, femeia aflata de prea mult timp in cautarea unui parfum semnatura dar care, plictisita ca acesta nu mai vine odata, ajunge absolut din intamplare sa incerce Lady Vengeance( eventual i-l prezinta o colega de birou) si sa zica: da, el e alesul! Hai sa-l iau pe asta ca sa nu fiu singura de Revelion! Pentru cine se multumeste cu atat, urmarea poate fi un vis parfumat pe termen mediu sau chiar lung!
Din punct de vedere al notelor, trandafirul isi face treaba foarte bine reusind sa califice parfumul onorabil in categoria floral . Dar ce sa vezi? Cand sa mai fie si sexy, iti dai seama ca i s-au (cam)terminat bateriile!
Desi deloc original( sunt atat de multi parfumierii care vazand ca formula trandafir-paciuli are succes, s-au gandit sa il bifeze si ei) reuseste sa atraga atentia, pentru ca in felul lui e chiar frumos si il are pe vino-ncoace.
Chiar daca siajul si persistenta nu sunt extraordinare, cred ca poate fi un partener de nadejde in multe ocazii ,doar ca mai mult in genul prieten foarte bun decat in genul amant perfect ! Asta nefiind un defect, dimpotriva!
Multumesc , Amira! Gratie tie am reusit s-o cunosc pe Lady Vengeance!

nelly_rose
nelly_rose

Lady Vengeance a fost unul dintre primele parfumuri de nisa testate. Nabadaioasa relatie am mai avut cu el. Prima data , in parfumerie, mi-a placut, mi s-a parut ca are ceva din Very Irresistible Sensual de la Givenchy. N-are.
A doua oara am perceput patchouli-ul atat de intens incat l-am respins instant. De-abia dupa cateva incercari si ceva timp scurs, am facut pace cu el dar tot nu ne iubim.
Lady Vengeance combina duet-ul, deja clasic, patchouli-trandafir intr-un mod foarte inspirat si rafinat.
Trandafirul rosu se impleteste perfect cu patchouli-ul catifelat insa ambele note se pot percepe distinct, ca si cum ar fi legate cu o panglica si cele doua ar flutura in vant separat, simtindu-se mai intens cand patchouli, cand trandafirul.
Acest mix, care in alte parfumuri poate fi greoi, este aerisit in mod inspirat cu ceva note proaspete, probabil de sinteza si care, cred eu, au contribuit substantial la cheia succesului acestui parfum. Rezultatul este un trandafir catifelat si carnos, "patchoulizat" dar proaspat si usor de purtat totodata.
Are mare succes pe forum si chiar si printre cunostintele mele dar iata ca eu nu am reusit sa-l iubesc desi am incercat de cateva ori cu toata bunavointa, jur.
Longevitate si siaj satisfacatoare, moderat spre mare.

timi79
timi79

Acest parfum nu-l pot asorta numai cu o femeie moderna, increzatoare, constienta de frumusetea ei. O femeie care are putere de seductie, si nu se teme sa o si foloseasca!
Pe pielea mea nu e deloc rece acest parfum, este predominat de trandafir si vanilie, dulce, dar nu cremos.

maeda
maeda

Îmi iubesc curtea cu zeci de trandafiri...din primăvară, până se aşterne prima zăpadă, ne încântă cuminţi cu frumuseţea, delicateţea, culorile şi mirosul lor...Îi ador...îmi place să îi admir, să îi mângâi, să le vorbesc, să îi adulmec...nu le găsesc cusur...sunt perfecţi. La Romano Ricci trandafirul e aspru, e metalic, e zgomotos, e plin de spini, ţipă, suferă... Dar, ca să fiu corectă până la capăt, îmi place finalul lui Lady Vengeance, mirosul care rămâne după ce trec câteva ore de la pulverizare - un trandafir cald, dulce şi cremos.

Oh my God!!! Ce parfum!! Un trandafir dus pana la erotism, ultrasenzual. Incepe putin acrisor, probabil de la bergamota, apoi se simte un miros necunoscut mie, chimic, urmand ca mai tarziu sa fie invaluit de un paciuli senzual si un strop de vanilie. E ceva deocheat la parfumul acesta:). Trandafirul oricum joaca rolul principal in aceasta piesa, insa nu e un trandafir oarecare, e unul extraordinar de catifelat, bordo, care mangaie pielea unei femei. Magnific!!! Nota mea: 10/10

Am dat in patima trandafirului mai nou, cautand noi interpretari deoarece eram plictisita de abordarile demodate si stangace incercate de-a lungul anilor. Totul e sa cauti, cu cat cauti si testezi mai mult, cresc sansele sa faci descoperiri placute. Una din recentele surprize e acest parfum. Trandafirul este nota centrala (ok, simt si un pic de bujor), avand ramificatii de paciuli cald si catifelat, putin mosc dulce si vanilie. Amestecul e subliniat de IsoE Super, molecula minune ce polizeaza notele si le da o stralucire originala. Femeia Lady Vengeance are rotunjimi erotice, e o seducatoare in straie de catifea sub care poarta jartiere din dantela. Evident ca nu o intalnesti decat in domeniul fanteziei, dar purtand parfumul e la indemana oricarei femei privilegiul de a deveni o femme fatale.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Juliette Has A Gun Lady Vengeance fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Juliette Has A Gun Lady Vengeance, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lady Vengeance dupa Juliette Has A Gun. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lady Vengeance de Juliette Has A Gun reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bottega Veneta Bottega Veneta Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Allure Sensuelle Lorenzo Villoresi Teint de Neige By Kilian Back to Black Christian Dior Dior Addict Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Chanel N°5 Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum The Different Company Sublime Balkiss Guerlain L'Instant de Guerlain Christian Dior Dune Amouage Memoir Woman Christian Dior Miss Dior Le Parfum Cartier La Panthere Chanel Chance Eau Fraiche Viktor&Rolf Flowerbomb Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia