Designeri » I-K » Chypre « Grupuri

Mad Madame Juliette Has A Gun de dama

Mad Madame Juliette Has A Gun de dama Imagini Mad Madame Juliette Has A Gun de dama Imagini Mad Madame Juliette Has A Gun de dama Imagini Mad Madame Juliette Has A Gun de dama Imagini

Mad Madame de Juliette Has A Gun este un parfum Chypre de dama. Mad Madame a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt trandafir, ambra, coacaze negre si frezie; notele de mijloc sunt bujor, paciuli, tuberoza, muschi si iasomie; Notele de baza sunt mosc alb, balsam Tolu, absolut de vanilie si Castoreum.

trandafir ambra coacaze negre frezie

bujor paciuli tuberoza muschi iasomie

mosc alb balsam Tolu absolut de vanilie Castoreum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mad Madame by Juliette Has A Gun.

Mad Madame Recenziile parfumurilor

arianperfume
arianperfume

Din punctul meu de vedere acest parfum merge mult mai bine purtat in sezoanele mai reci. Vara notele animalice ies in evidenta exagerat si rezultatul nu este prea placut. Este un miros senzual, persistent si miroase a bunastare:) vorba unei prietene.

Desi nu poate fi considerat un soliflor, principala nota resimtita de mine este trandafirul. Pe planul doi simt destul de bine si tuberoza. Ambele merg in tandem pana la sfarsit acompaniate de notele blamate mai sus.

Myrra

Mă surprinde cu câtă ușurință se folosesc aici termenii de specialitate, aproape la întâmplare, ca și cum ”ambroxan” ar însemna ceva toxic, urât! Celebrul parfumier Romano Ricci a creat acest parfum bazat pe ingredientul preferat al acestuia, Ambroxan. Folosit in mod normal ca si nota de baza, Ambroxanul este un ingredient cu note fresh, atrăgătoare, cu o senzualitate aparte, care tinde sa evoce mirosul discret al pielii, cu care se contopeste armonios. Cu o compozitie moleculara creata pe baza unui singur ingredient (in afara apei), acest parfum nu contine factori alergeni, fiind indicat si pentru pielea cea mai sensibila.
Romano Ricci este nepotul celebrului designer Nina Ricci, de la care a moștenit arta parfumului. Parfumurile lor au captivat intreaga lume. Romano s-a lasat inspirat de opera lui William Shakespeare, ”Romeo si Julietta”, insa muza parfumurilor sale este o Julietta moderna, care are o arma (gun) imbatabila.” Adică acest parfum. (Y)
Termeni: ambroxan,ingredient cu note fresh, atrăgătoare, cu o senzualitate aparte, care tinde sa evoce mirosul discret al pielii, cu care se contopeste armonios.
Atenție, parfumul nu conține alergeni! E curat.

Lady M.
Lady M.

Parfumul Mad Madam este proaspat, a iesit in anul acesta. Romano Ricci se exprima destul de clar: a vrut un parfum pentru femei curajoase, care nu se tem sa fie excentrice, socante prin tinuta. Iubitorii de parfum, fie nu-l inteleg, fie prefera clasicele florale, fie au copiat de undeva ingredientul ”ambroxan”, pe care Romano Ricci nu-l folosește. Nu cred ca toate femeile care isi dau cu parerea, folosesc parfumul. Una e sa-l mirosi pe raft, alta e sa-l ai acasa si sa-l folosesti ziua si noaptea. E cool de tot, este preferatul meu!

Mavi_bi
Mavi_bi

Trandafiri bordo intr.o statie de benzina.
Mie imi convine, mie imi place.
Tot ce are legatura cu trandafirii si benzina.
Persistenta 12h+

Myrra

Romano Ricci a creat un parfum fara varsta, care va dainui, un minunat parfum de nisa, pe care nu-l intalnesti oriunde, fiind foarte sexy si special. Un parfum adevarat, nu o simpla apa aromata, un autentic parfum, pe care il asteptam demult. Nu seamana cu nimic, e unic! Il recomand, desi am devenit egoista de cand il am si nu as suporta sa-l aiba foarte multi oameni. Dar daca vreti sa va simtiti speciala, cum m-am simtit eu cand am primit acest parfum si cum ma simt de fiecare data cand il port,vi-l recomand. Daca vreti sa va amestecati cu multimea, sa purtati ceva banal si cuminte, atunci nu, nu va trebuie acest parfum. Acesta face parte din categoria celor sigure pe sine, obraznice, dar foarte pretioase.

zambila
zambila

In mintea mea vad acest parfum ca un trandafir catifelat de culoarea visinie amplasat intr-un decor luxurios din epoca victoriana, cu draperii greoaie, canapele de catifea, tablouri opulente, tapet intunecat, si un sal cu broderii intricate amplasat langa pian imbibat in ulei de paciuli.

Este un floral ce prezinta un trandafir cu ambroxan, combinatie nu prea fericita, pentru ca parfumul capata un iz foarte intepator, ascutit, neplacut. Are si mult paciuli, si asta nu-l ajuta in aceasta combinatie (ca de exemplu in Lady Vengeance, unde duetul trandafir-paciuli este superb...)
Parfumul imi pare strident si foarte liniar, chimic rau ca si miros, are siaj si persistenta moderate. Evaluare: 5/10

maeda
maeda

Și la Mad Madame este același început întunecat, aspru, acrișor, sălbatic. După un timp, rămâne doar un trandafir balsamic, nebun și extrem de puternic, amestecat cu mult mosc. Din păcate, eu nu mă împac bine trandafirul, iar la Mad Madame actorul principal este trandafirul.

ruxxy
ruxxy

Cum se poate ca unei persoane sa nu-i placa parfumul asta, totusi sa-l recomande pentru orice ocazie??

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Juliette Has A Gun Mad Madame fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Juliette Has A Gun Mad Madame, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mad Madame dupa Juliette Has A Gun. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mad Madame de Juliette Has A Gun reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent Opium Juliette Has A Gun Lady Vengeance Frederic Malle Portrait of a Lady Givenchy Very Irresistible Montale Sweet Oriental Dream Guerlain Insolence Eau de Parfum Hermes L’Ambre des Merveilles John Galliano John Galliano Juliette Has A Gun Calamity J. Thierry Mugler Womanity Guerlain Shalimar Guerlain L'Instant de Guerlain Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Alien Essence Absolue Lorenzo Villoresi Teint de Neige Serge Lutens Ambre Sultan Jean Paul Gaultier Fragile Van Cleef & Arpels Oriens Christian Dior Poison Christian Dior Dune