Designeri » I-K » Chypre « Grupuri

Mad Madame Juliette Has A Gun de dama

Mad Madame Juliette Has A Gun de dama

Mad Madame Juliette Has A Gun de dama Imagini Mad Madame Juliette Has A Gun de dama Imagini Mad Madame Juliette Has A Gun de dama Imagini Mad Madame Juliette Has A Gun de dama Imagini

Mad Madame de Juliette Has A Gun este un parfum Chypre de dama. Mad Madame a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt trandafir, ambra, coacaze negre si frezie; notele de mijloc sunt bujor, paciuli, tuberoza, muschi si iasomie; Notele de baza sunt mosc alb, balsam Tolu, absolut de vanilie si Castoreum.

trandafir ambra coacaze negre frezie

bujor paciuli tuberoza muschi iasomie

mosc alb balsam Tolu absolut de vanilie Castoreum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mad Madame by Juliette Has A Gun.

Mad Madame Recenziile parfumurilor

Myrra
Myrra

Romano Ricci a creat un parfum fara varsta, care va dainui, un minunat parfum de nisa, pe care nu-l intalnesti oriunde, fiind foarte sexy si special. Un parfum adevarat, nu o simpla apa aromata, un autentic parfum, pe care il asteptam demult. Nu seamana cu nimic, e unic! Il recomand, desi am devenit egoista de cand il am si nu as suporta sa-l aiba foarte multi oameni. Dar daca vreti sa va simtiti speciala, cum m-am simtit eu cand am primit acest parfum si cum ma simt de fiecare data cand il port,vi-l recomand. Daca vreti sa va amestecati cu multimea, sa purtati ceva banal si cuminte, atunci nu, nu va trebuie acest parfum. Acesta face parte din categoria celor sigure pe sine, obraznice, dar foarte pretioase.

zambila
zambila

In mintea mea vad acest parfum ca un trandafir catifelat de culoarea visinie amplasat intr-un decor luxurios din epoca victoriana, cu draperii greoaie, canapele de catifea, tablouri opulente, tapet intunecat, si un sal cu broderii intricate amplasat langa pian imbibat in ulei de paciuli.

Este un floral ce prezinta un trandafir cu ambroxan, combinatie nu prea fericita, pentru ca parfumul capata un iz foarte intepator, ascutit, neplacut. Are si mult paciuli, si asta nu-l ajuta in aceasta combinatie (ca de exemplu in Lady Vengeance, unde duetul trandafir-paciuli este superb...)
Parfumul imi pare strident si foarte liniar, chimic rau ca si miros, are siaj si persistenta moderate. Evaluare: 5/10

maeda
maeda

Și la Mad Madame este același început întunecat, aspru, acrișor, sălbatic. După un timp, rămâne doar un trandafir balsamic, nebun și extrem de puternic, amestecat cu mult mosc. Din păcate, eu nu mă împac bine trandafirul, iar la Mad Madame actorul principal este trandafirul.

ruxxy
ruxxy

Cum se poate ca unei persoane sa nu-i placa parfumul asta, totusi sa-l recomande pentru orice ocazie??

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Juliette Has A Gun Mad Madame fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Juliette Has A Gun Mad Madame, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mad Madame dupa Juliette Has A Gun. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mad Madame de Juliette Has A Gun reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent Opium Juliette Has A Gun Lady Vengeance Givenchy Very Irresistible Montale Sweet Oriental Dream Guerlain Insolence Eau de Parfum Hermes L’Ambre des Merveilles John Galliano John Galliano Frederic Malle Portrait of a Lady Juliette Has A Gun Calamity J. Thierry Mugler Womanity Guerlain Shalimar Guerlain L'Instant de Guerlain Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Alien Essence Absolue Lorenzo Villoresi Teint de Neige Serge Lutens Ambre Sultan Jean Paul Gaultier Fragile Christian Dior Poison Van Cleef & Arpels Oriens Christian Dior Dune