Designeri » I-K » Oriental « Grupuri

Midnight Oud Juliette Has A Gun de dama

Midnight Oud Juliette Has A Gun de dama

oud
Midnight Oud Juliette Has A Gun de dama Imagini Midnight Oud Juliette Has A Gun de dama Imagini Midnight Oud Juliette Has A Gun de dama Imagini

Midnight Oud de Juliette Has A Gun este un parfum Oriental de dama. Midnight Oud a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt sofran, papirus, bergamot si trandafir de Damasc; notele de mijloc sunt trandafir marocan, muscata, Lemn de Agar(Oud) si Castoreum; Notele de baza sunt paciuli, lemn de santal, ambra si mosc.

sofran papirus bergamot trandafir de Damasc

trandafir marocan muscata Lemn de Agar(Oud) Castoreum

paciuli lemn de santal ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Midnight Oud by Juliette Has A Gun.

Agent Provocateur
Aoud Rose Petals
Wisal
Al Sharquiah
Louban

Midnight Oud Recenziile parfumurilor

Sima
Sima

Prima data cand l am incercat mi a dat dat o stare de ilaritate pt ca era cel mai dirty parfum pe care il vazusem in viata mea. .am inceput sa ma gandesc ce as face cu el, cui as putea sa i fac glume proaste. .etc.
Cred ca e de purtat intr un servici corporatist daca l urasti.adica serviciul.Acum serios, dupa mai multe testari a inceput sa mi placa, e oriental, cald, ramane dirty dar il poti iubi cu malitie. .

guest_
guest_

Prima data cand l am incercat mi a dat o stare de ilaritate pt ca era cel mai dirty parfum pe care il vazusem in viata mea..am inceput sa ma gandesc ce as face cu el,cui as putea sa i fac glume proaste. .etc.
Cred ca e de purtat intr un servici corporatist daca l urasti.adica serviciul.Acum serios,dupa mai multe testari a inceput sa mi placa, e oriental,cald,ramane dirty dar il poti iubi cu malitie..

myeluveitie
myeluveitie

Debutul parfumului este neplăcut! Miroase a cabinet stomatologic, a materiale folosite acolo și a mănuși de latex. Bănuiesc că vinovat pentru asta e oudul. După aproximativ 10-15 minute, aroma se schimbă, nu mai miroase atât de medicinal și se instalează un trandafir urât, uleios, de genul celui folosit în parfumurile bulgărești de pe vremuri. După 1 oră, notele încep să se estompeze (la aplicarea unui singur puf) și simt și o doză foarte mică de patchouli, dar și de santal alături de acel trandafir îmbâcsit. Mă dezamăgește și faptul că e destul de sintetic. Nu știu de ce, dar Midnight Oud mă întristează, îmi dă o stare de neliniște. Persistență și siaj moderate.

Marisi
Marisi

Inceputul este medicinal, daca nu esti obisnuit cu oud-ul te-ar putea speria si ai fugi imediat. Dar da-i o sansa, sa vezi ce minuni poate sa faca.Un trandafir bordo, cald si seducator, ajuns la maturitate, isi revarsa parfumul voluptos care se imbina armonios cu notele picante de muscata, oud si sofran.
Elegant si seducator, impozant si puternic, pentur femeia puternica si misterioasa.
Siajul mediu, persistenta buna!

Greu sa scriu despre un parfum de care sunt atat de indragostita...
Trandafir si paciuli, impletite minunat. Percep si eu asemanarea cu Agent Provocateur, pe care il iubesc la fel de mult. In Midnight Oud insa apare si nota (discreta, zic eu) de oud, care ii da un alt vibe, mai ales in notele de final. E tot putin dirty, putin nerusinat, dar are o anume raceala, imi evoca o doamna aparent inabordabila, care poarta cu nonsalanta dresuri cu portjartier pe sub fusta creion midi.
Nu simt deloc muscata, iar sofranul habar n-am cum miroase.
Aplicat pe piele, rezista peste 8 ore (pe vreme racoroasa, cum e acum). Nu stiu daca ar inflori la fel de frumos si pe caldura, dar cu siguranta il voi testa.

Acest parfum imi place. Este indraznet intr-adevar, dar... mie imi place. Se simte un trandafir bordo, o doza mare de oud, ceva miere si ceva paciuli. Nu simt in schimb muscata. Este opulent, elegant, are farmec si il vad purtat seara. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 9/10

ala2006
ala2006

Mi-a placut combinatia de aud-trandafir-muscata. Le simt pe toate trei foarte bine si merge excelent cu vremea rece de afara. Nu stiu daca vara as avea curajul sa il port.

maeda
maeda

Wow! Parcă m-ar fi lovit trenul! Dacă ai în buzunar parfumul ăsta şi te ataca hoţii, nu ai nevoie de spray lacrimogen. Midnight Oud face toată treaba. Jur! Acesta este primul parfum cu lemn de agar pe care l-am încercat, dar nu îmi place deloc. Cel puţin începutul...extrem de înţepător, masculin, tare, răşinos... se simt bergamota, oud-ul, şofranul, moscul şi paciuli. Cu trecerea timpului se mai cuminţeşte şi intră în scenă un trandafir frumos care mai deschide puţin parfumul. Dar prea târziu. Prima impresie contează!

manuelag
manuelag

Eu percep acea muscata tot timpul. Si devine intepatoare, inecacioasa si usor lemnoasa. Bine, este unul dintre ingredientele pe care eu nu le plac. In rest, este un veritabil al casei italienesti cu mult, mult trandafir. Si oud-ul il simt. Nu e rau, dar am incercat si altele mai bune...si cu muscata (Boucheron Boucheron) si cu oud ( God bless you Francis Kurkdjian) si cu trandafir (Mad Madame sau Vengeance Extreme).
Purtatoarea este imbracata in leggins de piele. Fusta tulle are un aer gotic. Poarta tocuri cui. Topul este piesa-cheie si are mesaje punk.Parul este impecabil, la fel ca si machiajul. Are accesorii opulente. Si e stapana pe situatie. Imi aminteste de Madonna anilor'80.Locul faptei: lumini albastre si muzica tare. Shoturi de Jagermeister, fara cocktailuri cu sirop de cirese. Cuvinte cu care l-as asocia: androgin, tare, balsamic, complex.

Adelinasworld
Adelinasworld

Eu gasesc combinatia trandafir-oud extrem de senzuala, feminina si totusi eleganta. Midnight oud este foarte reusit, evoca un trandafir purpuriu, inca deschis la lasarea serii cand cerul e rosiatic, dar caldura soarelui inca parjoleste pamantul. Are si o nota animalica, dar aceasta nu il imbacseste, il face doar mai onctuos, mai bogat. Muscata nu mi se dezvaluie, sta ascunsa intimdata de suratele ei. Nota de oud o simt de la inceput pana la final, se impleteste cu melanjul ispititor. Persista foarte bine pe piele, in jur de 8-9 ore, siaj moderat.

Midnight Oud by Juliette Has A Gun 3.70 out of 5 based on 21 ratings and 10 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Juliette Has A Gun Midnight Oud fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Juliette Has A Gun Midnight Oud, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Midnight Oud dupa Juliette Has A Gun. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Midnight Oud de Juliette Has A Gun reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Guerlain Shalimar Parfum Initial Keiko Mecheri Attar de Roses Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Frederic Malle Musc Ravageur Juliette Has A Gun Citizen Queen Christian Dior Dune Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Amouage Amouage Lyric Woman J.F. Schwarzlose Berlin Fetisch Givenchy Pi Tom Ford Black Orchid Frederic Malle Iris Poudre Tauerville Vanilla Flash Puredistance Opardu Yves Rocher Vanille Noire