Designeri » I-K » Floral Fructat « Grupuri

Miss Charming Juliette Has A Gun de dama

Miss Charming Juliette Has A Gun de dama

tropical
Miss Charming Juliette Has A Gun de dama Imagini Miss Charming Juliette Has A Gun de dama Imagini

Miss Charming de Juliette Has A Gun este un parfum Floral Fructat de dama. Miss Charming a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Parfumul prezinta lici, capsuni, trandafir marocan, mosc si fructe mici salbatice.

lici capsuni trandafir marocan mosc fructe mici salbatice

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Miss Charming by Juliette Has A Gun.

Roses Musk
Arthes Essential Rose Damascus

Miss Charming Recenziile parfumurilor

Un floral-fructat dulce-acrisor, unde se simte un trandafiras roz si dragalas, acompaniat de lici si fructe rosii. Este un parfum primavaratic si potrivit tinerelor domnisoare, cu siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

maeda
maeda

Miss Charming nu este un parfum revolutionar sau complicat, dar imi da o stare de bine; e dulce, vesel, de primavara, pentru o tanara optimista si care iubeste viata. Se deschide cu un trandafir aspru, cu fructe delicioase si mosc. Spre deosebire de nelly, mie tocmai finalul imi place: trandafirul se cuminteste, se indulceste, e un pic mai cremos, iar fructele preiau puterea.

nelly_rose
nelly_rose

Parfumul incepe cu o explozie delicioasa de litchi, fructe rosii acrisoare si trandafir rosu burgund. Este aproape linear avand trandafirul ca nota centrala. Spre final parca fructele rosii incep sa domine ceea ce mie nu-mi place in mod deosebit.
Per total imi face placere sa-l miros dar nu sa-l port. Siajul e moderat iar longevitatea cam 4 ore poate chiar mai mult dar siajul devine zero. Mi-ar placea sa am un decant pe care sa-l miros din cand in cand.
Seamana destul de mult cu Stella McCartney - Stella, in acesta din urma fructele rosii fiind insa, inlocuite cu ambra.
De asemenea, are in comun si cu Serge Lutens - La fille de Berlin, acel sirop dulce acrisor de fructe rosii in notele de varf dar asemanarile se opresc aici, SL fiind mai verde si mai intepator.

Lav19
Lav19

Un parfum dulce-acrisor care pur si simplu iti lasa gura apa in momentul in care il mirosi.Este linear,simt doar trandafirul foarte natural(imi este imposibil sa disting trandafirul de lici pentru ca mi se par asemanatoare atat la gust cat si la miros)si infuzia fructelor de padure.Nu este un parfum care atrage complimente dar cu toate acestea arunca asupra celor din jurul tau o vraja.Ezita sa te intrebe ce anume folosesti,nu sunt intru totul convinsi ca ar vrea sa stie,insa la urmatoarea intrevedere il recunosc imediat.Cine l-ar purta si unde:o fata visatoare, atenta la detalii,care nu iese niciodata din rochii vaporoase,care fura dintr-o gradina 2-3 trandafiri si se indreapta spre Carturesti pentru a-si servi ceaiul si a rasfoi un roman chick lit.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Juliette Has A Gun Miss Charming fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Juliette Has A Gun Miss Charming, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Miss Charming dupa Juliette Has A Gun. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Miss Charming de Juliette Has A Gun reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Jimmy Choo Jimmy Choo Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Robert Piguet Calypso Frederic Malle Musc Ravageur Guerlain La Petite Robe Noir Yves Saint Laurent Cinema Guerlain Insolence Eau de Parfum Pierre Balmain Ambre Gris Christian Dior Miss Dior (new) Agent Provocateur Agent Provocateur Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Robert Piguet Petit Fracas By Kilian Back to Black Lacoste Lacoste Pour Femme Agent Provocateur L'Agent Tom Ford Velvet Orchid Hermes Kelly Caleche Chanel Chanel N°19 Xerjoff More Than Words