Designeri » I-K » Chypre Floral « Grupuri

Moon Dance Juliette Has A Gun de dama

Moon Dance Juliette Has A Gun de dama

tuberoza
Moon Dance Juliette Has A Gun de dama Imagini

Moon Dance de Juliette Has A Gun este un parfum Chypre Floral de dama. Acesta este un parfum nou Moon Dance a fost lansat in 2014. Nota de varf este bergamot; notele de mijloc sunt tuberoza, trandafir si violeta; Nota de baza este paciuli.

bergamot

tuberoza trandafir violeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Moon Dance by Juliette Has A Gun.

Moon Dance Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Nu-i așa ca pare cel puțin ciudat când încerci un parfum nou și îi simți aproape toate notele listate? Eu cred ca uneori, parfumierii sau casele de parfumuri declara notele oficiale în funcție de rezultatul obținut. Sunt sigura ca de cele mai multe ori, parfumurile conțin mult mai multe note sau alte note decât cele listate. Insa alaturarea lor rezulta crea ce vedem in piramida oficiala. Cu alte cuvinte, cumpărăm iluzii olfactive, însă uneori sunt atât de faine! Ca și în cazul de fata.
Duetul paciuli -trandafir atât de întâlnit (și de reusit) la aceasta casa, este și aici prezent de la primul puf. Pe lângă dulceața specifica se simte și o nota citrata care face amestecul si mai frumos. Parfumul se schimba în juma ' de ceas, pentru ca tuberoza îi adauga un plus floral și rotund care îl face și mai atrăgător. Violeta eu nu simt. Probabil pentru ca sunt obișnuita cu ea în duet cu trandafir și iris, de unde rezulta ACEL miros de makeup. Aici simt clar mult trandafir și tuberoza închegate perfect de paciuli, fără stridente și fără a fi dulce în neștire.
Este un parfum reușit, care merita încercat! Nu este opulent, însă nici skinscent. Are marea calitate de "a parfuma" fără sa treacă neobservat, dar nici sa faca loc pe o raza de 2 m în jurul lui. Mie îmi place chestiunea aceasta la el. Și în general la parfumurile mai "pline", mai "rotunde". Altfel ar risca sa fie fix ca o dantura placata cu (h) aur sau ca o pereche de pantofi Louis Vuitton bătuți în "zvaroschi"!
Drydownul este ușor pudrat. Poate ca în sfârșit se arata și o violeta timida care ajuta la acest efect.
Siaj : 6.5 / 10
Parfum : 8. 5 -9/10
Longevitate : 8/10
Cu toate astea nu țin sa-l am neapărat. Dar de încercat și de studiat este! Mulțumesc mult încă o data, Avalon9am ! :* :* :*

Mavi_bi
Mavi_bi

Inceputul e o tuberoza opulenta dulce intoxicanta.
Pe parcurs apar miere, patchouli si putin trandafir.
In notele de baza ramane o violeta pudrata (si patchouli ).
E un parfum de seara, nu.l vad purtat ziua desi nu mi plac regulile care indica unde /cand /cum ar trebui purtat un parfum, totusi il vad de seara.
Are un aer vintage mai ales in dry down. Am folosit un sample din kit, l.am incercat de mai multe ori pana sa inteleg ce e cu el.Desi la inceput nu l.am inteles, mi s.a parut desuet si neinspirat, totusi acum imi place. Pentru cei care cauta tuberoza in parfumuri,merita atentie. L.as situa in 'categoria grea'opulenta. Siaj, longevitate in aceeasi maniera.

Lexa
Lexa

Cum bine ii spune numele 'Moon Dance' este in apele sale sub lumina lunii,sau mai pe intelesul tuturor,este un parfum de seara.Sau de iarna...sau seara de iarna...important este ca desi are o piramida a notelor relativ simpla Moon Dance este departe de a fi un simplu parfum.Eu nu simt bergamota,nu simt trandafir.Pielea mea aduce in discutie numai povestea de dragoste intre tuberoza si patchouli.Dar ce tuberoza! In nici un caz acea nesuferita primadona ce tine neaparat sa-mi mute nasul din loc,acea indolica ingrata pe care fie vorba intre noi nu o am la suflet deloc (si ea stie asta).Nuuu,aceasta interpretare a cucoanei tuberoze e atat de luminoasa si de frumoasa incat ma face sa ma mai gandesc daca incep o relatie sau nu cu acest gen.Patchouli-ul o mai tempereaza si-i taie din aere demonstrand ca un parfum in care doar doua ingrediente danseaza poate fi extrem de puternic si de persistent.Imi place ,adica jur ca imi face cu ochiul,numai ca in loc sa-l testez mai pe 'moon' l-am pulverizat cu dimineata-n cap,si astfel micul meu dejun a constat in sandwich ,cafea,tuberoza si patchouli,nedandu-mi seama ca razele soarelui nu-i priesc acestei licori.Persistenta si siaj pana la luna si-napoi!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Juliette Has A Gun Moon Dance fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Juliette Has A Gun Moon Dance, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Moon Dance dupa Juliette Has A Gun. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Moon Dance de Juliette Has A Gun reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Alameda Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Puredistance Opardu Amouage Memoir Woman WIDIAN IV Ormonde Jayne Frangipani Sospiro Perfumes Opera Juliette Has A Gun Oil Fiction Sospiro Perfumes Accento Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Rose Barbare Tom Ford Noir de Noir Amouage Beloved Xerjoff More Than Words Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel SoOud Nur Jul et Mad Paris Néa Lalique Fleur Universelle