Designeri » I-K » Oriental « Grupuri

Oil Fiction Juliette Has A Gun unisex

Oil Fiction Juliette Has A Gun unisex

tuberoza
Oil Fiction Juliette Has A Gun unisex Imagini Oil Fiction Juliette Has A Gun unisex Imagini Oil Fiction Juliette Has A Gun unisex Imagini Oil Fiction Juliette Has A Gun unisex Imagini

Oil Fiction de Juliette Has A Gun este un parfum Oriental unisex. Oil Fiction a fost lansat in 2013. Parfumul prezinta bergamot, ambra, ylang-ylang, paciuli, stanjenel, tuberoza, labdanum, papirus, sofran, ambroxan, vanilie si lemn de santal.

bergamot ambra ylang-ylang paciuli stanjenel tuberoza labdanum papirus sofran ambroxan vanilie lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oil Fiction by Juliette Has A Gun.

Oil Fiction Recenziile parfumurilor

Un parfum opulent, greu, cu o tuberoza ce imparte terenul cu un ylang-ylang destul de gretos, acoperite cu ambra si ceva condimente. Este cremos si foarte omogenizat, insa este cam batranicios, dupa parerea mea si destul de greu de purtat in timpul zilei, mai ales ca simt si un usor iz animalic. Oricum, este un parfum matur, potrivit sezoanelor reci, cu siaj si persistenta bune. Evaluare: 6/10

manuelag
manuelag

Un parfum în care nu pot distinge absolut nici o nota. Este amestecat perfect. Dar nu stiu daca în detrimentul lui sau în detrimentul purtătorului. Căci mirosul îmi amintește de un dus recent. Este cremos. Și drăguț. Dar ar fi avut un succes teribil ca și parfum de camera. Este impersonal. Adică nu caracterizează ceva anume. Este pur și simplu parfum.

Tuberoza eu nu o sufăr. Recunosc. Și am un nas foarte bun când vine vorba de ea. Poate cu mici scăpări sau când este în planul trei nu mă face sa am dureri de ceafa. Aici nu este . Deloc. Paciuli...fiiiin...fin de tot.
Este un amestec omogen în care nimeni nu contrazice pe nimeni. Nu e nici o vioara I și nici vreun contrabas sau vreo harpa.
Dacă as găsi o loțiune de corp...probabil as lua-o. Dar parfumul...în nici un caz.
Purtătoarea : sigur nu e unisex. Deci este o Ea. Îi plac parfumurile grele și tind sa cred ca este potrivit fetelor care au pielea măsline. ..deci brunetelor. Este tare...si probabil cu un pigment mai tare ar face o alta echipa. Cu mine face una deplorabila.
Locatia: afară. Dar nu pe stadion...ci în câmp liber...glumesc...are nevoie de spații deschise. Parfumul nu este deloc aerisit. Drept urmare nu recomand în casa. Sau la birou.
Opulent. și longeviv...este îl am de 3 ore pe mana și e bomba.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Juliette Has A Gun Oil Fiction fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Juliette Has A Gun Oil Fiction, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oil Fiction dupa Juliette Has A Gun. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oil Fiction de Juliette Has A Gun reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu WIDIAN IV Puredistance White Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige SoOud Nur Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Keiko Mecheri Attar de Roses J.F. Schwarzlose Berlin Trance Xerjoff Bouquet Ideale Tom Ford Noir de Noir WIDIAN II Guerlain Mon Exclusif Amouage Memoir Woman Amouage Honour Woman Serge Lutens Chergui SoOud Ilham Ormonde Jayne Frangipani Boadicea the Victorious Intense Sospiro Perfumes Accento