Designeri » I-K » Aromatic Fougere « Grupuri

Karl Lagerfeld for Him Karl Lagerfeld de barbati

Karl Lagerfeld for Him Karl Lagerfeld de barbati

Karl Lagerfeld for Him Karl Lagerfeld de barbati Imagini Karl Lagerfeld for Him Karl Lagerfeld de barbati Imagini Karl Lagerfeld for Him Karl Lagerfeld de barbati Imagini Karl Lagerfeld for Him Karl Lagerfeld de barbati Imagini Karl Lagerfeld for Him Karl Lagerfeld de barbati Imagini Karl Lagerfeld for Him Karl Lagerfeld de barbati Imagini Karl Lagerfeld for Him Karl Lagerfeld de barbati Imagini

Karl Lagerfeld for Him de Karl Lagerfeld este un parfum Aromatic Fougere de barbati. Acesta este un parfum nou Karl Lagerfeld for Him a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Jean-Christophe Hérault. Notele de varf sunt lavanda si mandarina; notele de mijloc sunt mar verde si violeta; Notele de baza sunt lemn de santal si ambra.

lavanda mandarina

mar verde violeta

lemn de santal ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Karl Lagerfeld for Him by Karl Lagerfeld.

Black XS

Karl Lagerfeld for Him Recenziile parfumurilor

Don_John
Don_John

L-am admirat pe mr. Lagerfeld pentru faptul ca la varsta lui se imbraca si se comporta ca un tanar. Imi plac camesile lui, pe care bineinteles nu le-as purta din simplu motiv ca trebuie sa traiesti in lumea lui, ceea ce este imposibil, dar... prin creatiile lui ne apropiem oarecum e acel univers.
Ce mi-a placut in primul rand la acest parfum e sticluta, care e absolut fashion si seamana in totalitate cu Marele Designer. Culoarea neagra a sticlei simbolizeaza probabil culoarea manusilor de piele si a hainelor, iar gatul stralucitor lumea modei, a opulentei in sensul bun al cuvantului.
Despre parfum pot spune ca e unul bunicel spre bun. Pana sa ma hotarasc sa-l cumpar am citit destule critici despre el ca e slab, comun, sintetic, etc... Pentru mine e ceva care seamana cu Paco Black XS. In primele secunde dupa pulverizare cu adevarat e ceva banal si usor comun, dar dupa aproximativ 5-10 min, in functie de ph, se activeaza in ceva frumos. Eu simt de la inceput lemnul, apoi lavanda, apoi e un amestec greu de defint, dar placut. E apa de toaleta placuta, uniforma, revigoranta.
Verdict: merita incercat, daca iti place il vei pune la loc de cinste in actuala sau viitoarea colectie.
nota 8,5/10.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Karl Lagerfeld Karl Lagerfeld for Him fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Karl Lagerfeld Karl Lagerfeld for Him, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Karl Lagerfeld for Him dupa Karl Lagerfeld. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Karl Lagerfeld for Him de Karl Lagerfeld reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Fougere
Aramis Tuscany Per Uomo Armand Basi Armand Basi Homme Calvin Klein Eternity For Men Estée Lauder Lauder for Men Etienne Aigner Aigner pour Homme Cartier Roadster Emanuel Ungaro Ungaro Man Odori Spigo Andy Warhol Andy Warhol pour Homme Jaguar Jaguar Yachtsman Home Port Sprezzatura 730 Amore Sviscerato