Designeri » I-K » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Velvet Hour Kate Moss de dama

Avut: 2

Velvet Hour Kate Moss de dama Videouri
Velvet Hour Kate Moss de dama Imagini

Velvet Hour de Kate Moss este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Velvet Hour a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Emilie (Bevierre) Coppermann. Notele de varf sunt piper, frezie si tamaie; notele de mijloc sunt paciuli si nucsoara; Notele de baza sunt lemn de santal, note lemnoase si ambra.

piper frezie tamaie

paciuli nucsoara

lemn de santal note lemnoase ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Velvet Hour by Kate Moss.

Velvet Hour Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

E un parfum pe care mi-aş dori să-l mai găsesc în magazine, mi se pare că a dispărut fără urmă... Am avut o sticluţă în vara lui 2011 şi mi-a plăcut deosebit de mult. Picant (nucşoara şi piperul, deşi aş fi crezut că e piper roz, nu piper-piper), dar delicat (din cauza Freziei), cu o notă de mister (santalul şi tămâia), puncta perfect serile calde, de o serenă solitudine :), ale acelui an. Mi-l amintesc seducător, dar elegant, nu de acea senzualitate de care debodrează parfumurile "fatale". Iar numele, într-o lume de parfumuri noi cu nume ridicole, are, pentru mine, calitatea unei sintagme a melancoliei şi aşteptării. Ora de catifea a amurgului dinaintea unei nopţi îndelung anticipate, o dragoste despre care nu ştii că e dragoste, dar care a început, avant la lettre, să-ţi acapareze simţurile (ah, nu mă dezic de divagaţii...).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Kate Moss Velvet Hour fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Kate Moss Velvet Hour, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Velvet Hour dupa Kate Moss. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Velvet Hour de Kate Moss reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Max Mara Max Mara Cafe Parfums Cafe-Cafe Puro Iced Cafe Parfums Cafe-Cafe Adventure Lolita Lempicka Lolita Lempicka Eau de Toilette D`Orsay La Dandy Dolce&Gabbana D&G Feminine Dolce&Gabbana By L`Artisan Parfumeur Bois Farine Isabella Rossellini Storia Michael Kors Michael Kors Lolita Lempicka L`Eau de Minuit Edition 2008 Rasasi Blue Lady