Designeri » I-K » Floral « Grupuri

Bal de Roses Keiko Mecheri unisex

Bal de Roses Keiko Mecheri unisex

Bal de Roses Keiko Mecheri unisex Imagini Bal de Roses Keiko Mecheri unisex Imagini

Bal de Roses de Keiko Mecheri este un parfum Floral unisex. Bal de Roses a fost lansat in 2012. Parfumul prezinta trandafir de Damasc, trabdafir bulgaresc, trandafir Taif, petit grain, lemn alb de santal, boabe de tonka, vanilie si rasina benzoica.

trandafir de Damasc trabdafir bulgaresc trandafir Taif petit grain lemn alb de santal boabe de tonka vanilie rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bal de Roses by Keiko Mecheri.

Bal de Roses Recenziile parfumurilor

Este un floral opulent care din pacate, asa cum ne-am fi asteptat, nu aduce trandafirul in prim-plan. Este mai degraba un parfum al florilor albe, tuberoza si un strop de iasomie, bine completate cu o doza generoasa de ylang-ylang, dar si aromatizate cu doar un strop de oud.
Vreau sa spun ca parfumul este foarte bine construit si interesant, dar nu este deloc despre un trandafir, asa cum ar reiesi din numele lui.
In orice caz, este mai mult un oriental-floral, cu un usor aer racoros si misterios (probabil oud-ul face treaba asta aici), destul de opulent, dar care nu iti ia aerul, pare un fel de Organza - Givenchy modernizat, ma refer la stilul parfumului, nu neaparat la miros, are acelasi zvac al anilor 90. Siaj moderat, persistenta moderata. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Keiko Mecheri Bal de Roses fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Keiko Mecheri Bal de Roses, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bal de Roses dupa Keiko Mecheri. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bal de Roses de Keiko Mecheri reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Robert Piguet Fracas Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Ciel Pour Femme Puredistance Opardu Cartier La Panthere Cartier Baiser Vole Essence de Parfum Amouage Amouage Gold pour Femme Robert Piguet Rose Perfection Keiko Mecheri Myrrhe & Merveilles Giorgio Armani Emporio Armani Diamonds Intense Amouage Dia pour Femme Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Keiko Mecheri Attar de Roses Givenchy Pi Christian Dior J`Adore L`Or Robert Piguet Petit Fracas Chanel Coco Noir SoOud Fatena